3. Лил смаза Сент Етиен с 4:0, Тулуза би Сошо с 2:0

Лил смаза Сент Етиен с 4:0, Тулуза би Сошо с 2:0

Отборът на Лил постигна много важна победа в битката си за едно от местата даващи право на участие в евротурнирите, разбивайки тима на Сент Етиен с 4:0. В другия мач от 16-ия кръг, който се игра тази вечер отборът на Тулуза надигра състава на Сошо с 2:0

Отборът на Лил постигна много важна победа в битката си за едно от местата даващи право на участие в евротурнирите, разбивайки тима на Сент Етиен с 4:0. Срещата се игра на стадион „Лил Метропол” и бе от програмата на 16-ия кръг на френската Лига 1.

Резултатът бе открит от Фрау в 33-ата минута, след като получи удобна топка от Мавуба след бърза контраатака. В 57-ата Н’Дау спъна Гервиньо в наказателното си поле, а Кабайе бе точен от бялата точка за 2:0. Гервиньо направи преднината на Лил класическа в 72-ата минута, когато засече кълбото след ъглов удар. В 81-ата Сент Етиен остана с 10 човека, след като Беналуане получи втори жълт картон, а Рами оформи крайното 4:0 в 82-ата минута след страхотно изпълнен фаул.

След този успех домакините от Лил се изкачиха на 8-о място във временното класиране с актив от 25 точки. Гостите от Сент Етиен пък са точно над зоната на изпадащите с 15 спечелени точки, на три пред 18-ия Булон.

В другия мач от 16-ия кръг, който се игра тази вечер отборът на Тулуза надигра тима на Сошо с 2:0. Двубоят се проведе на стадион „Мунисипал” пред около 13 хиляди екзалтирани фенове, които в крайна сметка си тръгнаха доволни след успеха на своите.

В 49-ата минута френският национал Андре-Пиер Жиняк откри, след като завърши хубава контраакция с удар с десния крак. 120 секунди по-късно отново Жиняк оформи крайното 2:0 с изстрел извън границите на наказателното поле на гостите.

С тези три точки Тулуза вече има 24 в актива си и заема 9-о място в подреждането, докато Сошо са 15-и 19.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)