3. Леверкузен пак не убеди, но успя да обърне Айнтрахт до 2:1 (ВИДЕО)

Леверкузен пак не убеди, но успя да обърне Айнтрахт до 2:1 (ВИДЕО)

Германският шампион прекъсна серията без победа

Байер (Леверкузен) показа силен характер и успя да спечели с 2:1 срещу силно представящия се тим на Айнтрахт (Франкфурт) в атрактивен мач от 7-ия кръг на Бундеслигата.Така Байер (Леверкузен) сложи край на серията си от две поредни равенства и се изкачи на 4-о място в класирането. Айнтрахт пък записа едва първа загуба в последните си 5 мача и остава на едно място под днешния си съперник.

В 12-ата минута пък голмайсторът на "франките" Омар Мармуш нацели дясната греда на Лукас Храдецки след далечен изстрел. Четири минути след намеса на ВАР се видя, че Роберт Андрих е извършил нарушение срещу егитепския нападател и бе отсъдена дузпа и за Айнтрахт. Тя бе изпълнена безупречно от Мармуш и гостите откриха в 16-ата минута - 0:1.Радостта на Айнтрахт обаче не трая дълго и шампионите изравниха само след десетина минути. Чудесна комбинация с едно докосване между Амин Адли, Мартен Терие и Роберт Андрих изведе последния в добра позиция и той с десния крак се разписа - 1:1.

В 63-ата минута голмайсторът Андрих пък имаше малшанса да нацели страничната греда с шут. Малко по-късно в игра за "аспирините" се появи голямата им звезда Флориан Виртц и това веднага раздвижи редиците на тима на Чаби Алонсо. Първо той стреля опасно от добра позиция, но Трап успя да избие.

В 72-рата минута обаче именно Виртц проби отдясно и центрира, а стражът на Айнтрахт не изби добре, за да попадне топката в Бонифейс, който се реваншира за пропуска си от дузпа и с глава отблизо направи пълен обрат - 2:1 за Леверкузен. По-късно Андрих можеше да вкара още един гол, но Трап успя да спаси шута му.