3. Легия (Варшава) отнесе 105 хиляди евро глоба от УЕФА

Легия (Варшава) отнесе 105 хиляди евро глоба от УЕФА

Наказанието е заради безредици в агитката на отбора при гостуването на белгийския Локерен в среща от Лига Европа

Легия (Варшава) беше наказан с глоба от 105 хиляди евро и ще трябва да играе следващите си два домакински мача от европейските клубни турнири при закрити врати заради поведението на привържениците си.

Дисциплинарната комисия на УЕФА санкционира полския футболен клуб заради безредици в агитката на отбора при гостуването на белгийския Локерен в среща от Лига Европа миналия четвъртък, когато феновете скандираха расистки обиди и използваха забранени пиротехнически средства.

Легия, който загуби двубоя с 0:1, вече си беше осигурил място на 1/16-финалите на надпреварата. Това е поредна санкция за поляците, които първо бяха изхвърлени от квалификациите на Шампионската лига заради нередовно картотекиран играч, а след това бяха наказани за расизъм и трябваше да затворят част от стадиона си за едно от евроепйските домакинства.