3. "Ла Фурия" смаза "петлите" пред погледа на цяла Франция

"Ла Фурия" смаза "петлите" пред погледа на цяла Франция

Голове на Вия и Рамос разплакаха "Стад дьо Франс"

Испания победи с 2:0 отбора на Франция пред пълни трибуни на „Стад дьо Франс”. Головете за „Ла фурия” отбелязаха Давид Вия в 20-ата минута и Серхио Рамос в 45-ата. Гостите не оставиха почти никакви шансове на „Петлите”, като ги надиграха напълно в срещата. Тази среща ще се запомни  с две неща. Отборът на Испния записа първа победа на Френска земя от 42-години насам и това, че Икер Касияс се изравни със Раул по участия в националния отбор, като и двамата имат по 102 мача с националната фланелка и разделят втората позиция. Първото място се държи от Андони Субисарета, който има 126 срещи с тениската на Испания.

Срещата започна, а с нея започнаха да валят положение след положение. Още в първата минута Давид Вия се оказа в положение на засада, след като бе изведен при изпълнението на центъра. Следващата минута Рибери бе изведен много добре и остана очи в очи с Арбелоа, но защитникът се справи със ситуацията.

Последваха няколко силни минути за отбора на „ла фурия”. Гостите притиснаха съперниците си и успяха да достигнат до няколко интересни положения, но изстрелите на Виа, Сеск и Иниеста минаваха извън рамката на вратата на Лорис.

В минутите между 10-ата и 15-ата минути „петлите” започнаха да играят по-добре и те също стреляха доста пъти към вратата на Касияс, но отново неуспешно.

Тогава се стигна до 20-та минута, когато перфектна комбинация между Иниеста, Силва и Вия, изведе последния сам срещу вратаря, а той не сбърка.  С много хладнокръвен изстрел от границата на наказателното поле Вия не остави шансове на излезлия вратар на Франция и откри резултата.

Последва отговор от страна на Франция, но отново опитите за атака към вратата на Касияс бяха неуспешни. Тогава играта се успокои и изглеждаше, че при това положение играчите ще се приберат на почивка, но испанците не мислеха така.

В 45-та минута стана суматоха пред наказателното поле на Франция, а Давид Вия успя да открадне топката и видя Серхио Рамос, който се бе включил много добре по дясното крило. Получи топката на границата на наказателното поле, финтира Ескюде и не се поколеба да стреля с левия крак, топката срещна крака на защитник на Франция и  влезе в другия ъгъл на вече опразнената от Лорис врата.

Така играчите се прибраха за 15-минутна почивка.

Очаквано през втората част „петлите” излязоха с едничката цел да намалят резултата пред пълните трибуни на „Стад дьо Франс”. Но нещата не вървяха така, както се искаше на домакините. Играта се водеше главно в центъра на терена, а играчите на Испания умело пазеха преднината си.

Явно раздразнени от резултата феновете на стадиона във Франция започнаха да викат „Оле” при всяко отиграване на играчите на „Ла Фурия”

Най-добрата възможност за Франция се откри пред Малуда, който получи много добро центриране в наказателното поле, но изстрелът му с глава срещна гредата.

В края на срещата Навас имаше страхотен шанс да направи резултата класически,но след като проби много добре по диагонал в наказателното поле и стеля изстрелът му мина на сантиметри от гредата.

Така с много добро първо полувреме и страхотна тактическа дисциплина през втората част „Ла фурия” успя да спечели срещата с 2:0.

Франция
Испания0:2
0:1 Вия (20’)
0:2 Рамос (45’)

Франция : Лорис, Саня, Сиани, Есккюде, Евра, Диара, Рибери (Малуда 74’), Тулалан, Анри (Гову 63’), Гюркуф, Анелка (Сисе 77’)

Испания:  Касияс, Рамос, Пуйол (Албиол 46’), Пике, Арбелоа, Бускетс, Шави Алонсо (Маркус Сена), Фабрегас (Шави 46’), Иниеста (Хесус Навас 63’) , Силва, Вия (Торес 46’)

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат