3. Кристиан Димитров и Хайдук уредиха среща с Галатасарай в Лига Европа

Кристиан Димитров и Хайдук уредиха среща с Галатасарай в Лига Европа

Слован с Божиков и Олимпия с Лясков отпаднаха от турнира

Българският национал Кристиан Димитров и неговият Хайдук (Сплит) продължават напред в Лига Европа след минимална победа с 1:0 над Ренова като гост. Бившият защитник на Ботев Пд обаче не влезе в игра.

Чакташ откри резултата още в 6-ата минута след асистенция на Жайро, като този гол бе достатъчен на хърватите да продължат към третия квалификационен кръг. В следващия етап на надпреварата Хайдук ще гостува на турския гранд Галатасарай.

Слован (Братислава), в чийто състав играят Васил Божиков и бившият футболист на Локомотив Пловдив Ален Ожболт, приключи кампанията си в Лига Европа, след загуба след дузпи от финландския КуПС Куопио. В редовното време мачът завърши 1:1, а при дузпите финландците надделяха с 4:3.

Жан Медвед изведе Слован напред в 111-ата минута, но в последната 120-а Аниекпено Юдо изравни резултата и се стигна до дузпи.
Божиков не се появи на терена, а Ожболт влезе в 115-ата минута, а след това вкара своята дузпа. Главен съдия на двубоя бе Волен Чинков.

Олимпия (Любляна) с Ангел Лясков също отпадна от втория по сила европейски клубен турнир, след като загуби от Жрински с 2:3 след продължения.

Българският защитник беше титуляр, a словенците на два пъти повеждаха, но бяха елиминирани.

Лясков игра до края на редовното време, а в началото на продълженията беше сменен от Дражен Багарич. Секунди по-късно Йосип Иванчич вкара победния гол за Жрински.

Джордже Иванович даде преднина на Олимпия в 19-ата минута, но в 51-ата Неманя Билбия изравни. Драмата настъпи в последните 10 минути.

Първо дебютиралият днес Андрес Вомбергар отново изведе "драконите" напред, но Билбия прати мача в продължения с попадение в 84-ата минута. В началото на първото продължение Иванчич завърши обрата, а Милош Филипович подаде и за трите попадения на Жрински.
В следващия кръг отборът от Босна и Херцеговина ще играе срещу АПОЕЛ Никозия.