3. Кошмарна нощ за Манчестър Юнайтед в Истанбул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кошмарна нощ за Манчестър Юнайтед в Истанбул (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фенербахче би „червените дяволи” и ги измести от второто място в групата, Погба се контузи, a Рууни изравни рекорд

След като през уикенда „червените дяволи” не можаха да бият новака Бърнли у дома, сега загубиха с 1:2 визитата си на Фенербахче в Турция от турнира Лига Европа.

Освен, че отстъпиха втората позиция в група „А” на надпреварата, гостите трябваше да преглътнат и контузията на рекордната си лятна покупка Пол Погба.

23-годишният френски национал, който бе върнат от Ювентус срещу 105 млн. евро това лято, напусна терена накуцвайки в 30-ата минута.

Още във втората пък Муса Соу вкара фамозен гол с акробатична задна ножица от движение и даде преднина на домакините.

Възпитаниците на Моуриньо изпитваха сериозни трудности при граденето на атаките си и чистите голови ситуации до почивката не бяха много.

Гостите от Манчестър не съумяха да се разпишат през първото полувреме за седми път в последните си осем мача.

Освен всичко друго, те инкасираха попадение в седма последователна визита в Европа, а това е най-лошата им серия от 1965 година насам.

Междувременно Златан Ибрахимович, заменил контузения Погба, влезе в пререкание със Симон Кяер, а след случката публиката освиркваше шведа при всяко негово докосване с топката.

В 59-ата минута Джърмейн Ленс направи резултата 2:0, разписвайки се от свободен удар, при който Де Хеа дори не реагира.

Почетното попадение за гостите бе дело на капитана им Уейн Рууни и падна минута преди края на редовните 90.

Попадението бе под номер 247 за нападателя с екипа на Манчестър Юнайтед и негово 38-мо в Европа, като по този начин той изравни рекорда на Рууд ван Нистелрой от голове на международната сцена.

След успеха Фенербахче измести Манчестър Юнайтед от втората позиция в групата и вече има седем точки, с една повече от „червените дяволи”.

Със седем е и лидерът Фейенорд след равенство 1:1 срещу Зоря.

Холандският гранд поведе в 15-ата минута чрез Николай Йоргенсен, ала в 43-ата остана с човек по-малко на терена заради втори жълт картон на Ерик Фернандо.

В резултат на изгонването му бе отсъдена дузпа, която Рафаел Форстер първоначално пропусна, но при добавката изравни и оформи крайното 1:1. Така домакините спечелиха втората си точка в тазгодишното издание на Лига Европа.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Нагелсман: Повечето мачове ще изискват по-дълги паузи между турнирите

„В НБА играят около 85 мача, но след това имат дълга почивка", посочи германският селекционер