3. Контузии помрачиха историческото класиране на Сити на четвъртфиналите в ШЛ (ВИДЕО)

Реванша с Динамо (Киев) завърши 0:0, Компани и Отаменди напуснаха мача принудително

Манчестър Сити се класира за първи път на четвъртфиналите в Шампионската лига. „Гражданите” и Динамо (Киев) завършиха при равенство 0:0 в реванша, който се проведе на стадион „Етихад”, и с общ резултат 3:1 продължава напред.

Крайният успех на английския отбор обаче бе помрачен от контузиите на двамата централни защитници Винсент Компани и Никола Отаменди, които напуснаха игра още през първото полувреме.

Сити стана седмият английски отбор, който достига 1/4-финалите на тази надпревара. Само Франция и Испания до този момент са били представяни от 7 различни отбори.

Жребият за следваща фаза на най-престижната европейска клубна надпревара ще се тегли в петък, 18-и март.

„Граоданите” определено няма да искат да си спомнят първите 45 минути на този двубой. Капитанът на Сити Компани получи контузията си още в шестата минута. На негово място влезе Елиаким Мангала, като даде лентата на нападателя Серхио Агуеро. Това бе най-бързата смяна на капитан в историята на Шампионската лига.

Втория титулярен централен защитник Отаменди се контузи след сблъсък с Виталий Буялский. Първоначално той не излезе, но болката си каза думата и след няколко минути напусна. На негово място влезе Мартин Демикелис.

През втората част „гражданите” бяха една идея по-активни, атакуваха по-често и те бяха най-близо до това да отбележат. В 61-ата минута Хесус Навас отправи силен удар по земя, след като финтира Шовковски, но топката се отби от дясната греда.

Малко след това се откри добра възможност и за гостите. Ярмоленко навлезе в наказателното поле и отправи опасен удар към Джо Харт, но английският национал бе на мястото си и улови. Секунди преди последния съдийски сигнал Харт отново се намеси стабилно при удар от близко разстояние, за да запази крайното 0:0. Динамо (Киев) продължава да търси първата си победа на Острова.