3. Кавани спаси ПСЖ срещу Ница на "Парк де Пренс" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кавани спаси ПСЖ срещу Ница на "Парк де Пренс" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Принцовете" въртят второ 2:2 след мача с Лудогорец

ПСЖ продължи с колебливото си представяне след 2:2 с лидера в Лига 1 Ница. Само преди няколко дни Лудогорец взе същия резултат от „Парк де Пренс”.

„Принцовете” изоставаха с 0:2 на почивката на дербито на 17-ия кръг, но Едисон Кавани вкара два през второто полувреме и разликата между двата отбора на върха в класирането остана 4 точки в полза на тима от лазурния бряг.

ПСЖ нямаше загуба в последните си 6 домакински мача срещу Ница в Лига 1.

Още в началото Курзава тества младия вратар на Ница Йоан Кардинал, спасил великолепно. Цял мач Кардинал беше на висота.

След пълно надмощие на ПСЖ, Ница поведе в резултата. Сиприен завъртя в горния десен ъгъл от свободен удар в 32-ата минута.

Домакините продължиха да натискат, но Сиприен можеше да удвои в добавеното време на първата част, като ударът му профуча покрай дясната греда.

Все пак гостите се оттеглиха с два гола аванс на почивка. Маркиньос и Тиаго Силва не се разбраха при центриране отляво и Аласан Плея мушна втори гол за Ница.

ПСЖ съумя да намали две минути след почивката, когато Едисон Кавани засече центриране на Серж Орие пред вратата.

Ел Матадор вкара и изравнителния гол в 60-ата минута, когато Кардинал изби едно центриране в своя съотборник Данте и за Кавани остана най-лесното – да отбележи на празна врата 16-ия си гол този сезон.

Кавани заби и трето попадение, което обаче не беше признато поради засада.

В крайна сметка равенството изглежда справедливо. Ница остава на върха с 40 точки, докато ПСЖ е трети с 36. Монако е между тях с 39.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)