3. Изправен до стената: Арсенал ще гони обрат над Виляреал

Изправен до стената: Арсенал ще гони обрат над Виляреал

Лондончани рискуват да останат извън евротурнирите за първи път от четвърт век насам

Арсенал излиза тази вечер от 22,00 часа срещу Виляреал в търсене на обрат в реванша от полуфиналите на Лига Европа. Преди седмица "артилеристите" загубиха с 1:2 и днес ще търсят обрат срещу коварния съперник от Иберийския полуостров.

В другия полуфинал Манчестър Юнайтед до голяма степен си осигури участие във финала на 26 май в Гданск, след като победи с 6:2 Рома и днес излиза в голяма степен протоколен реванш на "Олимпико" в Рим.

Ако Арсенал не постигне крайния успех срещу Виляреал, то рискува да остане извън евротурнирите за първи път от четвърт век насам. Виляреал също има амбиции. "Жълтата подводница" за трети път в историята си достига до тази фаза на надпреварата, но нито веднъж не и до финала.

Лошата новина за Арсенал е, че испанците нямат загуба в последните си 11 мача далеч от дома - 7 победи и 4 равенства. И в двата отбора има по един наказан футболист. Това са Дани Себайос за Арсенал и Етиен Капу за гостите.

Треньорът на Виляреал Унай Емери няма да разчита и на Висенте Ибора, а поради контузия Давид Луис пропуска мача за Арсенал.

Вероятни състави:

Арсенал:
Лено, Чеймбърс, Холдинг, Габриел, Джака, Партей, Елнени, Пепе, Смит Роу, Сака, Обамеянг

Виляреал: Рули, Гаспар, Албиол, Пау Торес, Педраса, Чуквуезе, Парехо, Коклен, Тригерос, Бака, Морено

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима