3. Иван Иванов и Партизан останаха на минути от изненада срещу Интер (ВИДЕО)

Иван Иванов и Партизан останаха на минути от изненада срещу Интер (ВИДЕО)

"Нерадзурите" се наложиха трудно с 1:0 с гол в 88-ата минута

Отборът на Интер постигна очаквана, мака и изключително трудна победа, в днешния си мач от Лига Европа с 1:0 над тима на Партизан. Срещата се игра на стадион "Джузепе Меаца" и бе от програмата на група "Н" на надпреварата.

Българският национал Иван Иванов започна мача като титуляр за гостите и остана на терена през всичките 90 минути, като бе с основна заслуга за минималната загуба на своите. В 62-ата минута той си изкара и жълт картон.

Иначе мачът започна с натиск на италианците, но добре групираната отбрана на гостите не позволяваше да се стигне до чисти голови положения пред Петрович.

"Нерадзурите" опитваха да поразят целта с удари от средна и далечна дистанция, докато сърбите разчитаха на бързи контраатаки, за да затруднят Ханданович.

Именно при една от тях, в 22-ата минута, "гробарите" бяха на косъм от това да излязат напред в резултата, но шутът Маркович срещна десния страничен стълб на Интер.

До края на полувремето обаче не се случи нищо по-интересно, освен няколко жълти картона и безрезултатни центрирания. Гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част Андреа Страмачони пусна в игра Санети, Паласио и Милито и това определено даде повече свежест в играта на домакините.

Касано, Санети и Паласио опитаха късмета си от дистанция, ала стреляха в аут, а в 57-ата минута Митрович шутира опасно, но и неговият удар не намери очертанията на вратата.

Доброто позициониране на Иван Иванов и Волков, които затваряха страхотно пространствата в пеналта, продължаваше да принуждава Интер да търси гола с изстрели от дистанция, които бяха все така неуспешни.

Все пак "нерадзурите" стигнаха до своето в 88-ата минута, когато Милито качи топката на главата на Паласио, който не сбърка, оформяйки крайното 1:0.

След успеха Интер се изкачи на 1-о място във временното класиране в тази група "Н" с актив от 7 точки, колкото има и Рубин. Иван Иванов и Партизан са последни с 1 точка, с колкото е и Нефтчи (Баку).

Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите