Историческо: Севиля обърна Юве за 7-ми финал в Лига Европа (ВИДЕО)

Испанците уредиха среща с Рома след драма с продължения

Севиля се класира за исторически 7-ми финал в турнира Лига Европа.

Андалусийци са рекордьори с 6-те си досегашни отличия в надпреварата, която ще опитат да спечелят за 7-ми път на 31 май, когато ще се изправят срещу италианския Рома.

В полуфиналите те отстраниха друг италиански тим – Ювентус, след като постигнаха домакински обрат в продълженията за 2:1 и направиха 1:1 в Торино.

И трите попадения на „Рамон Санчес Писхуан“ бяха дело на резерви. Гостите откриха в 65-ата минута чрез нападателя си Душан Влахович, ала Сусо изравни със страхотен гол в 71-ата, а в началото на първото продължение Ерик Ламела (95) донесе луда радост на Севиля.

Тя не бе помрачена дори от втория жълт и съответно червен картон, получен от Маркус Акуня в 115-ата минута.

Домакините започнаха по-добре срещата и в 7-ата минута Иван Ракитич опита изстрел от границата на наказателното поле, но бе блокиран. Войчех Шчесни спаси вратата на Ювентус за първи път в 24-ата минута, след като закова топката на самата голлиния при удар на  Лукас Окампос, стрелял след центриране от дясно. Мойс Кен отговори за Юве, след като влезе от дясно в наказателното поле на Севиля, стреля, а стражът Буну отклони топката с крак. Тя се отби в страничната греда и се върна на терена. До края на първата част Севиля изпусна още едно положение, а гол на Старата госпожа беше отменен заради засада на Адриен Рабио.

Гостите нанесоха своя удар в 65-ата минута чрез появилия се като резерва Душан Влахович. Сръбският халф на домакините Милан Бадел сбърка, топката попадна в сънародника му, който напредна. Лоик Баде от Севиля се дръпна една крачка назад, за да не удари топката с ръка, което беше достатъчно за Влахович да вкара топката зад Ясин Буну.

Но само след 6 минути Севиля изравни чрез Хесус Фернандес-Сусо, който изстреля истински снаряд на метър-два пред границата на наказателното поле. Вратарят на Юве Шчесни не видя навреме топката и реагира късно. Иначе Маркос Акуня свърши основната работа за гола, след като отне топката при изнасянето на Ювентус, а щастлив рикошет я прати в краката на Сусо.

След гола Севиля усили натиска и потърси решение на мача в рамките на 90-те минути. Сусо от свободен удар в 83-ата минута стреля опасно, а пет по-късно Шчесни спаси с крак удар на Брайън Хил при добавка след корнер. Но само 60 секунди по-късно Шчесни извади с една ръка изключително прецизен удар с Ен Несири с глава за радост на своите.

Продълженията започнаха с две пропуснати ситуации за Юве, пропилени от Влахович и Федерико Киеза. Но в ответната атака Ерик Ламела засече точно поредното центриране, този път от ляво на Брайън Хил. Капитанът на гостите Данило остана пасивен и позволи на Ламела да вкара втория гол.

Ювентус имаше своите шансове във вторите допълнителни 15 минути, но удар на Костич беше блокиран от Лоик Баде, а Федерико Киеза стреля над гредата секунди след това. Още едно предимство за Юве се появи в 115-ата минута, когато Маркос Акуня от Севиля напусна с два жълти картона.

Въпреки това, испанският тим удържа крехкия си аванс и отново ще играе финал в Лига Европа.