3. Истанбул ББ надви Брага със скандална дузпа, но отпадна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Истанбул ББ надви Брага със скандална дузпа, но отпадна (ВИДЕО+СНИМКИ)

Последните мачове от група С на надпреварата се развиха изключително драматично

Отборът на Истанбул Башакшехир победи с 2:1 лидера в групата Брага, но отпадна от турнира Лига Европа, тъй като българският шампион Лудогорец стигна до равенство 1:1 при визитата си на Хофенхайм.

Така португалците останаха на върха в подреждането с 10 точки, на една пред „орлите” от Разград, които пък изпревариха с точно толкова турския тим, докато германците останаха последни с пет пункта.

Последните мачове от група С на надпреварата се развиха изключително драматично, като Истанбул ББ стигна до успеха след скандална дузпа.

Домакините започнаха по-добре срещата и осъществиха натиск, който даде резултат в десетата минута.

Тогава Един Вишча засече от воле пас на Ирфан Кахвечи и откри резултата от малък ъгъл.

После и двата отбора направиха по няколко пропуска и се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на Истанбул ББ.

Скоро след паузата обаче Брага изравни, след като Раул Силва се разписа отблизо за 1:1.

Най-дискусионният момент в срещата дойде в 76-ата минута, когато Мосоро от домакините симулира в пеналта и арбитърът Джон Бийтън се подведе, отсъждайки дузпа.

Появилият се след час игра на терена като резерва капитан Емре Белозоглу пък бе безапелационен от бялата точка и реализира победното попадение за своите.

Въпреки това обаче, то не бе достатъчно и неговият тим напуска международната сцена за сезон 2017/18.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм