3. Интер завърши сезона с голова фиеста, Фиго каза чао на футбола

Интер завърши сезона с голова фиеста, Фиго каза чао на футбола

Шампионът на Италия Интер завърши сезона с голова фиеста пред препълнените трибуни на стадио „Сан Сиро”. „Нерадзурите” успяха да победят с 4:3 коравия тим на Аталанта в последния, 38-и кръг на италианската Серия „А” и затвърдиха реномето си на безпогрешен домакин. Златан Ибрахимович отново вкара 2 гола за Интер и показа, че е от изключителна важност за тима на Жозе Моуриньо.

Шампионът на Италия Интер завърши сезона с голова фиеста пред препълнените трибуни на стадио „Сан Сиро”. „Нерадзурите” успяха да победят с 4:3 коравия тим на Аталанта в последния, 38-и кръг на италианската Серия „А” и затвърдиха реномето си на безпогрешен домакин. Златан Ибрахимович отново вкара 2 гола за Интер и показа, че е от изключителна важност за тима на Жозе Моуриньо. Луиш Фиго пък изигра последния си мач като професионален футболист. Португалецът сложи край на една изключително успешна и славна кариера, която обаче ще се запомни с трансфера му от Барселона в Реал Мадрид.

Съли Мунтари даде ранен аванс на домакините още в 5-ата минута с хубав удар с неудобния си десен крак. Само 5 минути по-късно обаче гостите успяха да изравнят, след като капитанът Дони засече отблизо с глава центриране на Гуаренте – 1:1. Радостта на гостите обаче трая само 2 минути, защото Златан Ибрахимович разстреля стража на Аталанта с хубав удар с десния крак и отново върна преднината на своя отбор.

Аталанта не се отказа и на свой ред в 25-ата минута отново изравни резултата. Лука Чигарини бе точен отблизо, като при този резултат завърши и първото полувреме. През втората част гостите дори успяха да поведат в резултата, след като в 53-ата минута Дони изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и топката се оплете в горния ляв ъгъл на вратата на Интер – 2:3. Този гол стресна шампионите и те на свой ред успяха да обърнат нещата в своя полза. В 79-ата минута Камбиасо изравни за 3:3 с удар с левия крак, а само 2 минути по-късно Ибрахимович се възползва от асистенция на Креспо и с мощен удар прониза стража на гостите за крайното 4:3.

Така Интер завърши сезона като безспорен шампион – с 10 точки пред Юве и Милан, които заемат второ и трето място. Аталанта пък е 11-и с актив от 47 точки. Бергамаските завършиха в златната среда и от догодина Дел Нери и компания ще гонят по-високи цели.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)