3. Интер стъпи накриво още на старта – 1:1 с Бари у дома

Интер стъпи накриво още на старта – 1:1 с Бари у дома

„Сан Сиро” изпрати „нерадзурите” и Моуриньо с освирквания

Шампионът на Италия Интер започна по изключително неубедителен начин новия сезон в Серия „А”. Момчетата на Жозе Моуриньо завършиха наравно 1:1 насред „Сан Сиро” с новака Бари и дори можеха да загубят срещата в самия край. „Нерадзурите” играха доста слабо в градивен план и напълно логично не успяха да се поздравят с победата. Новакът Бари пък впечатли със сърцатата си игра и отличните контраатаки, които при малко повече шанс и късмет можеха да им донесат и трите точки.

Началото на срещата бе спокойно и двата отбора не създадоха много опасности за гол. Първата такава дойде едва в 26-ата минута, когато Алегрети от състава на Бари изпълни отличен пряк свободен удар, но Жулио Сезар спаси без проблем. Само 2 минути по-късно Диего Милито получи топката необезпокояван на границата на вратарското поле, но ударът му от воле премина над вратата на Жилет.

В 32-ата минута силен удар на Майкон от далеч бе спасен от стража на гостите, а 10 минути по-късно опасен изстрел на Тиаго Мота премина на сантиметри от левия страничен стълб. В самия край на полувремето пък гостите от Бари можеха да поведат в резултата, след като Кутузов се откъсна сам срещу вратаря, но настъпи топката и опасността пропадна.

Интер започна по-добре втората част, като Милито, Ето’о и резервата Балотели не спряха да тормозят противниковата отбрана. В 55-ата минута реферът отсъди спорна дузпа за нарушение срещу Милито, която бе превърната в гол от Самуел Ето’о – 1:0. Бари отговори с един далечен удар на Алварес, който премина опасно покрай вратата на Жулио Сезар. В 67-ата минута пък Диего Милито намери непокрит Ето’о, който необезпокояван от точката на дузпата не успя да намери очертанията на вратата.

Така се стигна до 74-ата минута, когато бившият футболист на Милан Виталий Кутузов получи топката в наказателното поле, нагласи я на десния си крак и технично преодоля Жулио Сезар за 1:1. След това Интер моментално се хвърли в атаки, които обаче не доведоха до нищо по-опасно. За сметка на това в 80-ата минута отново Кутузов можеше да се разпише, но неговият изстрел бе спасен с мъка от стража на „нерадзурите”. Атаките на домакините станаха още по-масирани, но в същото време още по-безопасни за вратата на Бари. В 92-ата минута гостите имаха златен шанс да си тръгнат с трите точки от „Сан Сир”, но изстрел на Ривас премина на сантиметри от напречната греда.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Интер започна новия сезон с неприемливо равенство у дома с един от новаците. Бари пък спечели напълно заслужена точка и дори момчетата на Вентура могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки, защото имаха възможност за това.

Интер – Бари 1:1

1:0 Ето’о (д) 55’
1:1 Кутузов 74’