3. Интер се справи с Дженоа и погледна към Европа (ВИДЕО)

Интер се справи с Дженоа и погледна към Европа (ВИДЕО)

Манчини бе нокаутиран от свой при първата си домакинска победа, Видич с дебютен гол

Роберто Манчини постигна първата си домакинска победа след завръщането си начело на Интер.

„Нерадзурите” надвиха Дженоа с 3:1 в мач от XVIII кръг на Серия „А” и така намалиха изоставането си от местата, даващи право на участие в Европа.

Дебют като титуляр записа зимното попълнение Лукас Подолски, а неизползвана резерва остана дошлият преди дни Джердан Шакири.

Домакините стартираха вихрено на „Джузепе Меаца” и във втората минута Икарди пропусна сам срещу вратаря, който демонстрира класа.
Малко по-късно и колегата му Ханданович трябваше да показва своята, след удар отблизо на Лука Антонели.

Интер откри в 12-ата минута, когато Икарди стреля от въздуха, а след намесата на Перин топката попадна у Паласио и той нямаше как да сгреши, разписвайки се за втори път срещу бившия си тим.

Аржентинецът получи шанс да вкара и трето попадение, но не сполучи, а малко преди почивката Икарди (39’) с глава удвои преднината на Интер след ъглов удар – 2:0.

След паузата гостите опитаха да отговорят, но първо Матри се контузи, а после Лестиен нацели гредата с атрактивен удар.
Последва комичен момент, тъй като Марко Андреоли свали с топката на земята своя треньор Манчини след едно изчистване.

Наставникът на шега показа на бранителя, че ще го смени, но веднага след това му подсказа да се концентрира.

Гостите обаче върнаха едно попадение пет минути преди края на редовните 90, когато точен от добавка бе Идзо, ала точка на спора сложи Неманя Видич. Сърбинът вкара дебютния си гол за клуба с глава след корнер и оформи крайното 3:1.

След успеха Интер има 25 точки, като изостава само с две от Дженоа.

Шчесни: Не е ничия работа дали пуша или не