3. Интер се сгромоляса и в реванша срещу Шалке (видео)

Интер се сгромоляса и в реванша срещу Шалке (видео)

Блестящ Раул изнесе нов урок на Леонардо и компания

Европейският шампион Интер се сгромоляса напълно при гостуването си на Шалке в мача реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига. Леонардо и компания отидоха за зрелищна победа в Гелзенхиркен, а се връщат в Италия със загуба, след като тимът на домакините ги победи дори и в този двубой – сега "само" с 2:1. Така германският отбор среща Манчестър Юнайтед в полуфиналите на лигата след победа с общ резултат 7:3.

Иначе целият тим на „нерадзурите“ в този мач игра изключително слабо, а защитата в лицето на Лусио и Ранокия в центъра бе повече от неадекватна. За сметка на това пък Шалке имаше един играч, който беше сякаш от друга планета в сравнение с всички. Това бе ветеранът и легенда Раул, който вкара единия от головете и даде фамозен пас за второто попадение, дело на защитника Хьоведес. Тиаго Мота отбеляза гола за Интер.

Срещата започна почти равностойно напук на приказките на Леонардо и Лусио за атаки от първата секунда. Нищо подобно не се случи. Мачът от самото начало бе тотално равностоен. Първото положение дойде едва в 33-ата минута, когато Снайдер стреля от пряк свободен удар, но неуспешно.

В 39-ата след заучена ситуация Снайдер подаде към Станкович, който копна към Майкон. Бразилецът бе близо до гол, но не успя да премине Нойер.

В края на първото полувреме „нерадзурите“ си тръгнаха с гол пасив. Голмайстор номер 1 в историята на Шампионската лига Раул отбеляза за 1:0. Той получи много хитър пас от Хурадо и с финес мина Жулио Сезар, за да открие резултата.

Второто полувреме започна с ранен гол на Интер, но това не промени нищо в облика на отбора. След корнер Лусио успя да играе с глава, а Мота добави кълбото във вратата.

До края на мача имаше само още няколко малки положения. В 61-ата минута Ето‘ о пропусна с глава от прекрасна позиция. В 74-ата Снайдер стреля чудесно, но ударът му мина покрай гредата.

В 80-ата минута централният защитник на домакините Хьоведес получи ювелирен пас от Раул. Въпреки че е бранител обаче, германецът не се поколеба и разстреля с плътен удар Жулио Сезар.

Така накрая и двата отбора нямаха търпение мачът да приключи. За едни той бе прелюдия към истинската радост, за други към мъчение.

Шалке - Интер 2:1