3. Интер с класика срещу Реджина

Интер с класика срещу Реджина

Ибракадабра с нови 2 гола за шампионите, Реджина стъпи с единия крак в Серия "Б"

Лидерът в италианската Серия „А” Интер постигна класическа победа у дома с 3:0 срещу борещия се за оцеляване тим на Реджина. Сериозните кадрови проблеми не се отразиха на „нерадзурите” и момчетата на Жозе Моуриньо решиха всичко с два бързи гола в началните минути и просто доиграха срещата.

Въпреки превъзходството на Интер в първите минути на мача, първото по-чисто положение се откри пред тима на Реджина. Още във 2-ата минута Франко Бриенца пробва рефлекса на Жулио Сезар с удар от границата на наказателното поле, но стражът на Интер спаси. В 6-ата минута пък Интер вече водеше в резултата. Хубава атака на домакините стигна до Деян Станкович, който чукна топката с пета към Камбиасо. Аржентинецът, който днес играеше като централен бранител, прехвърли технично вратаря на гостите и откри резултата в полза на своя тим. В 10-ата минута Интер получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Мансини. Златан Ибрахимович превърна дузпата в гол и реши всичко в този двубой – 2:0.

Малко по-късно Златан отново можеше да вкара, но не успя да уцели топката от изгодна ситуация. Интер понамали темпото и предимно разиграваше топката в средата на терена. Реджина пък опита няколко атаки и при една от тях Барила можеше да върне интригата, след като навърза двама бранители на Интер, но ударът му бе спасен с вещина от Жулио Сезар.

През втората част двата отбора просто доиграваха срещата, като единствено Ибрахимович и Станкович бяха активни в предни позиции. В 57-ата минута Златан показа част от своя талант и вкара гола на деня. Голмайсторът на „нерадзурите” преодоля двама бранители на Реджина и технично с левия крак от границата на наказателното поле прехвърли стража на гостите, с което оформи крайното 3:0. До края на мача не се случи нищо по-интересно, освен един добър удар на Станкович, който бе спасен от вратаря на Реджина.

Така с тази класическа победа Интер остава на върха с актив от 69 точки, 7 пред втория Ювентус. Реджина пък остана на последното 20-о място с актив от едва 20 точки, на цели 6 от спасителното 17-о място.

Интер – Реджина 3:0

1:0 Камбиасо 6’
2:0 Ибрахимович (д) 10’
3:0 Ибрахимович 57’

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Камбиасо, Ривас, Сантон, Станкович (Хименес (Максуел)), Мунтари, Санети, Мансини (Обиня), Ибрахимович, Балотели

Старши треньор: Жозе Моуриньо

Реджина: Пуджиони, Коща, Валдес, Сантос, Ланзаро, Барето, Коца (Чераволо), Барила (Сесту), Кармона, Бриенца, Адехо (Крайчик)

Старши треньор: Невио Орланди

Жълти картони: Сантон (Интер), Валдес, Барила, Кармона (Реджина)

Стадион
: „Сан Сиро”, 45 000

Съдия: Мацолени

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона