3. Интер разпиля Удине и дръпна на върха (ВИДЕО)

Интер разпиля Удине и дръпна на върха (ВИДЕО)

Икарди с два гола за 4:0 на „Фруили”

Интер вече има аванс от 4 точки на първото място в класирането на Серия „А”, след като разби като гост с 4:0 тима на Удинезе в среща от XVI кръг на Калчото.

Момчетата на Роберто Манчини не оставиха съмнения в превъзходството си и отбелязаха по две безтоветни попадения преди и след почивката, за да стигнат до успеха.

В 23-ата минута капитанът им Мауро Икарди бе изведен на чиста позиция след контраатака и с удар по земя откри резултата – 1:0.

В 31-ата гостите повториха упражнението и Стеван Йоветич се възползва от грешка при изнасянето на топката отстрана на домакините, за да прехвърли вратаря и да удвои преднината на своите.

Така почивката дойде при резултат 2:0 в полза на „нерадзурите”, които подпчетаха успеха си с две късни попадения през втората част.

В 83-ата минута Икарди оформи класическото 3:0, а в 86-ата резервата Марсело Брожович вкара за 4:0.

След поражението Удинезе остана с 18 точки в актива си от 16 мача, докато Интер вече има 36.