3. Интер постигна изстрадана победа в Торино и докосна титлата в Серия "А"(ВИДЕО)

Интер постигна изстрадана победа в Торино и докосна титлата в Серия "А"(ВИДЕО)

Грандът от Милано стигна до успех с 2:1 при визитата си

Отборът на Торино допусна домакинска загуба от лидера Интер с 1:2 в двубой от 27-ия кръг на италианската Серия А. В 62-ата Ромелу Лукаку откри от дузпа, а в 70-ата минута Антонио Санабрия изравни. В 85-ата минута Лаутаро Мартинес донесе победата и трите точки на "нерадзурите".

Първият шанс в двубоя бе на сметката на гостите, като в четвъртата минута Иван Перишич центрира отляво в наказателното поле, където на първа греда Лаутаро Мартинес се измъкна от опеката на Лянко и стреля с глава, но покрай дясната греда на Салваторе Сиригу.

Малко след това аржентинецът нов опита удар, който обаче беше блокиран от Лянко.

В 16-ата минута Стефан де Врай стреля с глава след корнер, но изстрелът му се оказа неточен.

Домакините стигнаха до най-чистата си ситуация за попадение в 29-ата минута, когато удариха греда. Симоне Верди центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, където на далечната греда Лянко бе оставен съвсем сам от Алесандро Бастони и от близко стреля с глава, но топката ришокира от лявата греда на Самир Ханданович. След това и Ромелу Лукаку изчисти пред голлинията.

Четири минути след това Верди стреля в наказателното поле от малък ъгъл, но Ханданович успя да улови без особени проблеми.

Първата интересна ситуация за втората част дойде в 52-ата минута, когато Ашраф Хакими центрира в наказателното поле, където Роберто Галярдини засече топката с глава, но покрай вратата на Сиригу.

Интер обаче откри резултата в 62-ата минута, когато Ромелу Лукаку бе точен дузпа. Белгиецът успя да се пребори за топката пред наказателното поле и успя да намери Лаутаро в наказателното поле, който пък бе повален от Армандо Ицо и съдията отсъди наказателен удар. Лукаку пък не сбърка, като прати Сиригу в обратния ъгъл - 0:1.

Три минути по-късно "нерадзурите" бяха много близо до втори гол. Мартинес получи топката отдясно в наказателното поле и пусна пас към точката за дузпа, където Хакими бе оставен непокрит и стреля, но Сиригу успя да спаси по впечатляващ начин с крак пред голлинията.

Двадесет минути преди края на редовното време Торино съумя да изравни резултата. След центриране от първия корнер за домакините в мача се стигна до хаос в наказателното поле на Интер. Топката стигна до резервата Симоне Дзадза, който леко побутна Милан Шкриниар в гръб, а след това шутира, но Ханданович спаси с крак. Антонио Санабрия обаче бе на точното място, за да направи добавка и отблизо реализира за 1:1. Гостите имаха сериозни претенции за нарушение срещу словенския бранител, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

Пет минути преди края на двубоя Интер отново успя да излезе напред в резултата. Резервата Алексис Санчес центрира отдясно на наказатеното поле, а на далечната греда Ицо закъсня да покрие Лаутаро, който с чудесен удар с глава намери долния ляв ъгъл на безпомощния Сиригу - 1:2.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)