3. Интер отнесе Сампдория с 5:1 и показа защо е шампионът ( ВИДЕО)

Интер отнесе Сампдория с 5:1 и показа защо е шампионът ( ВИДЕО)

Въпреки импровизирания състав на Конте, "нерадзурите" не срещнаха проблеми за успеха

Шампионът на Италия Интер разби с 5:1 Сампдория в първия си мач след официалното коронясване за крал на Серия А.

Домакините бяха посрещнати на терена с шпалир от страна на тима на Сампдория, каквато е традицията при такива случаи.

В четвъртата минута след пас по земя отляво на Ашли Йънг намиращият се в наказателното поле Роберто Галярдини насочи топката във вратата на Емил Аудеро - 1:0.

В 26-ата минута Алексис Санчес направи резултата 2:0. Чилиецът получи топката в наказателното поле в опасна за Сампдория позиция, отигра хладнокръвно ситуацията и преодоля Аудеро.

В 35-ата минута бившият халф на Интер Антонио Кандрева реализира попадение за Дория. първоначално изглеждаше, че неговият удар е спасен от стража Самир Ханданович на самата голлиния, а Кейта Балде направи добавка, опъвайки с мощен шут от близко разстояние межата. В крайна сметка за автор на попадението бе обявен на някои места Кандрева, а на други - Балде, но вероятно ще се доуточни след края на двубоя.

Само две минути след гола на самп, Санчес върна аванса на Интер от две попадения в резултата. Чилиецът изпрати топката в долния десен ъгъл на Аудеро с майсторски и  елегантен удар от въздуха след центриране отдясно на Ашраф Хакими.

В първите 15-ина минути след почивката на терена не се случи почти нищо по-запомнящо се и така се стигна до 62-ата минута, когато 21-годишният Андреа Пинамонти бе точен за 4:1. Младокът, появил се в игра малко по-рано на мястото на Алексис Санчес, получи топката в наказателното поле на генуезци, ориентира се бързо в ситуацията и от близко разстояние изпрати кълбото във вратата.

В 70-ата минута резултатът стана 5:1, а автор на поредния гол във вратата на Емил Аудеро този път бе Лаутаро Мартинес. Аржентинският нападател опъна мрежата зад Аудеро с безпощадно изпълнение от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на португалския халф на Самп Адриен Силва след удар на Николо Барела.

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)