3. Интер на четвъртфинал за Купата след 3:2 над Дженоа (видео)

Интер на четвъртфинал за Купата след 3:2 над Дженоа (видео)

Шампионът Интер продължава да крачи уверено към защитата трофея си от турнира за Купата на Италия, след като се класира за тазгодишните полуфинали на надпреварата след успех с 3:2 над тима на Дженоа

Шампионът Интер продължава да крачи уверено към защитата трофея си от турнира за Купата на Италия, след като се класира за тазгодишните четвъртфинали на надпреварата след успех с 3:2 над тима на Дженоа. Срещата се игра на стадион „Сан Сиро”, а дебют за „нерадзурите” направи Ранокиа, който обаче извърши нарушението при дузпата за Дженоа през втората част.

Двубоят започна натиск на шампионите и неточен шут на Марига, а в 15-ата минута Интер вече водеше в резултата, след като Марига центрира отляво в наказателното поле, където Ето’о овладя, премина през двама бранители и с десния крак не сбърка за 1:0.

След този гол играта се накъса от множество засади и за двата тима, но все пак в 43-ата минута „нерадзурите” успяха да стигнат до втори гол. Тогава Майкон намери Ето’о в наказателното поле, а камерунецът без колебание удвои преднината на своите, вкарвайки втория си гол в мача.

Втората част стартира с лек превес за състава на Дженоа и неточни удари на Велосо и Кришито. В 54-ата минута пък дебютантът в редиците на Интер – Андреа Ранокиа направи дузпа в полза на Дженоа, която бе реализирана от Каржа за 1:2.

Интер натисна веднага след този гол и в 58-ата минута Ранокиа можеше да изкупи вината си, ала изстрелът му с глава не намери целта. Минута по-късно Майкон центрира от корнер, Марига се извиси над всички и с глава покачи на 3:1.

Последваха минути на териториално надмощие за „грифоните”, докато Интер чакаше възможностите си на контраатака. С неточни удари за гостите се отличиха Скули, Куцка, Велосо, Место, Кришито и Паласио, но нов гол във вратата на домакините не падаше.

Така се стигна до 91-ата минута, когато Велосо центрира в наказателното поле на Интер, където резервата Скули скочи най-високо и с глава оформи крайното 2:3.

Състави:

Интер: Кастелаци, Майкон (Ривас 88’), Матераци, Ранокиа, Сантон, Санети, Камбиасо, Мунтари (Биабиани 57’), Марига, Пандев, Ето’о (Оби 70’)

Дженоа: Скарпи, Рафиня, Морети, Дайнели, Кришито, Велосо, Каржа (Паласио 62’), Куцка, Рудолф (Скули 62’), Боакие, Йеленич (Место 46’)

Жълти картони: Ранокиа, Мунтари (Интер)

Стадион: „Сан Сиро”
Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари