3. ИНТЕР КРАЧИ КЪМ ТИТЛАТА: Удари Парма и дръпна с 6 точки пред Милан (ВИДЕО)

ИНТЕР КРАЧИ КЪМ ТИТЛАТА: Удари Парма и дръпна с 6 точки пред Милан (ВИДЕО)

Алексис Санчес заби два гола за успеха на "нерадзурите"

Интер спечели с 2:1 гостуването си на Парма от 25-ия кръг на Серия "А". Така тимът на Антонио Конте се откъсна на шест точки пред Милан на върха в класирането. Алексис Санчес вкара и двете попадения за успеха на "нерадзурите". От домакините се разписа Ернани. Парма е предпоследното 19-о място с една 15 т. "Дуковете" нямат победа в 17 поредни мача от всички турнири.

Гостите можеха да открият резултата още във втората минута. Ашраф Хакими проби и се опита да намери Ромелу Лукаку, но Луиджи Сепа реагира добре и осуети атаката. Парма отговори след четвърт час игра. Ясмин Куртич стреля с глава, но Самир Ханданович с брилянтна намеса изби. В 22-ата минута Денис Ман се измъкна и стреля с глава в аут.

След половин час игра Хакими направи нов хубав пробив по фланга. Той завърши с подаване по земя във вратарското поле към Кристиан Ериксен. Но датският национал направи крачка в повече и не успя да засече точно пред вратата.

Парма оцеля и малко по-късно, когато Милан Шкриняр стреля от непосредствена близост, но Сепа с нова чудесна намеса изби. Домакините организираха светкавична контра, при която Ян Карамо беше спрян пред пеналта.

В 37-ата минута Марсело Брозович изведе Лукаку на чиста позиция. Белгийският голаджия шутира по земя, но в центъра на вратата и Сепа отрази.

След почивката Алексис Санчес се развихри и вкара два бързи гола, с което реши изхода на сблъсъка. Първото попадение падна в 54-ата минута, когато Парма сбърка с изнасянето. Опитният чилиец се озова на добра позиция и прати топката в средата на вратата за 1:0, въпреки че играч на Парма се опита да изчисти.

В 62-ата минута Лукаку с чудесен рейд проби и намери Санчес, който с шут в долния десен ъгъл матира Сепе за 2:0! Малко по-късно нападателите на Интер си размениха ролите, но изстрелът на белгиеца с глава излезе в аут.

В 71-ата минута домакините се върнаха в мача. Джузепе Пецела центрира великолепно и Ернани с изстрел от движение не даде никакъв шанс на Ханданович за 1:2!  До края Парма така и не успя да наложи натиск и резултатът остана непроменен.
Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)