3. И Киево унижи Интер (видео)

И Киево унижи Интер (видео)

"Летящите магарета" биха с 2:1 трагичния шампион и отново задълбочиха въпроса за оставането на Бенитес

И среднякът Киево унижи носителя на Шампионската лига и требъл от миналата година в Италия Интер. Във Верона домакините напълно надиграха своя съперник, биха го с 2:1 и изпуснаха да направят победата си още по-убедителна.

В Киево никой не си беше и мечтал за победа, след като това се е случвало само веднъж и то преди повече от 7 години. Нападателят на домакините Серджо Пелисиер направи смешна защитата на „нерадзурите“, което сериозно би трябвало да разтревожи дори имащия доверие в Рафаел Бенитес Масимо Морати. Преди мача президентът заяви, че дори и при загуба днес, испанецът остава треньор на тима.

Срещата иначе започна обещаващо за гостите. В 13-ата минута Горан Пандев направи страхотен пропуск на празна врата. Македонецът получи хубав пас в наказателното поле, премина и вратаря и когато трябваше да стори най-лесното, пропусна. Няколко минути по-късно пък Снайдер пробва своя шанс от пряк свободен удар, но Сорентино изби.

С това се изчерпа сякаш всичко хубаво за Бенитес и компания през този мач. В 29-ата минута след центриране отдясно, Сантон увина и нисичкият Пелисиер вкара с глава под гредата.

До края на първата част единственият опит на Интер за нещо бе изпълнен от над 30 метра пряк свободен удар на Снайдер, който мина на метър-два встрани от вратата.

Още в ответната атака обаче Пелисиер бе изведен с чуден пас от дълбочина сам срещу Кастелаци, но стреля встрани от вратата.

Вместо втората част да започне с натиск на Интер, се случи обратното. В 52-ата минута Ригони от един метър пропусна да удвои за своя отбор, а в 65-ата минута само късметът спаси гостите след далечен удар, отразен с мъка от Кастелаци и добавка в гредата от Желсон Фернандес.

Минута преди това все пак и Интер бе създал положение, след като Станкович направи почти успешен опит да прехвърли стража на Киево.

В последните минути Интер се оголи значително в защита. В игра се появиха световнонеизвестните Денис Алибек, привлечен от Фарул Констанца, и нигериецът Обиоре. Това разбира се не доведе до нищо, а напротив. В 81-ата минута  Ардели направи 2:0 за Киево след контра и грешка за защитата на Интер.

В последните секунди на двубоя Ето‘о успя да върне един гол, но време повече нямаше и това бе крайно недостатъчно за шампионите, които изостават вече на цели 9 точки от първия Милан.

Киево – Интер 2:1
1:0 Пелисиер 29'
2:0 Москардини 82'
2:1 Ето'о 90+3'

Киево: Сорентино, Фрей, Андреоли, Сезар, Мантовани, Фернандес, Ригони, Марколини (Гуана 65'), Констант (Адриан 86'), Пелисиер (Москардели 68'), Терау;
Треньор: Пиоли;

Интер: Касталеци, Сантон, Кордоба, Лусио, Санети, Станкович (Мансини 87'), Камбиасо (Обиора 55'), Биабиани (Аблец 68'), Снайдер, Пандев, Ето'о;
Треньор: Рафаел Бенитес;

Жълти картони: Фернандес, Ригони, Терау (Киево) Кордоба, Станкович (Интер)

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари