3. Хеттрик на Лукаку донесе разгромна победа на Евертън (ВИДЕО)

Хеттрик на Лукаку донесе разгромна победа на Евертън (ВИДЕО)

„Карамелите” отнесоха с 4:1 като гости Йънг Бойс

Евертън може да се чувства участник в 1/8-финалите на турнира Лига Европа, след като отборът от Висшата лига се разправи като гост с Йънг Бойс. „Карамелите” се поздравиха с убедителното 4:1, а в основата на този успех бе младият белгийски нападател Ромелу Лукаку, който се отличи с хеттрик. Шеймъс Коулмън също бе точен в швейцарската врата. Гийом Оаро бе точен за Йънг Бойс.

Бившият нападател на Пари Сен Жермен Оаро изведе швейцарците напред с гол в 10-ата минута с красив удар пред дъгата на наказателното поле, но още през първото полувреме "карамелите" обърнаха резултата в своя полза. Първо белгийският нападател Ромелу Лукаку изравни в 24-ата минута, а в 28-ата Шеймъс Коулмън бе точен за 1:2, изпращайки топката в мрежата от самата голлиния. В 39-ата минута Лукаку реализира второто си попадение в двубоя и „червените” вече имаха пълен контрол върху нещата.

"Десетката" на "карамелите" обаче не спря дотук и в 58-ата минута оформи своя хеттрик за 1:4, след като изскочи очи в очи с вратаря и го преодоля.

Евертън  се наложи да доиграе двубоя с човек по-малко, след като в 63-ата минута Джон Стоунс получи директен червен картон за нарушение, което доведе до дузпа в полза на Йънг Бойс. Тим Хауърд обаче спаси удара на Оаро от бялата точка и резултатът остана непроменен до края на двубоя.

В Марсилия умуват за Погба

Халфът на Ювентус може да заиграе в Лига 1

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман