3. Херес загуби надежди на "Местая"

Херес загуби надежди на "Местая"

Два гола на Хуан Мата и един на Давид Силва донесоха обрат за "прилепите" - 3:1

Шансовете за оцеляване на отбора на Херес се сведоха до минимум, след като тимът загуби с 1:3 при гостуването на вече осигурилия си третото място Валенсия. Срещата се игра на стадион "Местая" и бе от програмата на 36-ия кръг на испанската Примера дивисион. Гостите изненадващо поведоха в резултата, но два гола на Хуан Мата и един на Давид Силва донесоха победата за "прилепите".

Валенсия започна по-силно мача и набързо отправи няколко удара по посока на вратата на гостите, но Бараха, Силва и Жигич стреляха неточно. Първият точен удар пък изненадващо отправи отборът на Херес, а удар на Бермехо с глава бе спасен от Сезар. Стигна се обаче до 36-ата минута, когато Арментерос шокира домакините и изведе Херес напред в резултата, след като се възползва от грешка на Сезар и на празна врата вкара топката в мрежата на Валенсия - 0:1.

В самия край на полувремето обаче "прилепите" успяха да изравнят, а в герой се превърна Хуан Мата, който се разписа по брилянтен начин директно от пряк свободен удар за 1:1.

Домакините излязоха пределно мотивирани през втората част и в 58-ата минута Мата вкара втория си гол в мача, след като бе изведен на чиста позиция от Давид Силва - 2:1. Точно десет минути по-късно Давид Силва сложи точка на спора. Този път Мата върна услугата на своя съотборник, като го изведе в малкото наказателно поле, а националът не сгреши и оформи крайното 3:1. В заключителните секунди пък Редондо си изкара втори жълт картон и Херес завърши мача с човек по-малко.

Така два кръга преди края на Ла Лига, Валенсия остава непоклатим на третото място с актив от 68 точки, а Херес е на последното 20-о място с 30 и ако Малага вземе точка или три при гостуването си в Билбао, то Херес ще изпадне и на теория в Сегунда.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф