3. Гол от засада бетонира Валенсия на 5-ото място (видео)

Гол от засада бетонира Валенсия на 5-ото място (видео)

Валенсия се бетонира на четвъртото място в испанското първенство с 31 точки, след като изтръгна домакинска победа 2:1 с десет души срещу петия в таблицата – отборът на Еспаньол. Гол на Хуан Мата с глава в последната минута донесе успеха на „прилепите”.

Валенсия имаше по-добри шансове в първите минути на двубоя на „Местая” и откри резултата в 29-ата минута с гол на Ариц Адурис с глава след изпълнение на ъглов удар.

Гостите се хвърлиха да изравняват и успяха точно преди почивката, когато защитникът на Валенсия Рикардо Коща си отбеляза автогол след центриране на Хосе Кайехон.

Глупава постъпка на Адурис след час игра му докара директен червен картон. Футболистът на домакините игра непозволено с лакът и остави съотборниците си с човек по-малко до края на срещата.

Последва натиск на каталунците и Кайехон можеше да отбележи нов гол, който да обърне развоя на мача, но Висенте Гуайта с една ръка успя да избие.

За Валенсия Пабло Ернандес стреля над гредата от близко разстояние. В добавеното време обаче домакините успяха да отбележат победното попадение чрез крилото Хуан Мата, който се намираше в засада според телевизионните повторения.