3. Гол на Бербатов стигна само за равенство със „светците” на Боксинг дей (ВИДЕО)

Гол на Бербатов стигна само за равенство със „светците” на Боксинг дей (ВИДЕО)

Отборите на Фулъм и Саутхемптън завършиха наравно 1:1 на „Крейвън котидж”

Отборите на Фулъм и гостуващия Саутхемптън завършиха наравно 1:1 в мач от 19-ия кръг на Премиър лийг, известен още като Боксинг дей.

Димитър Бербатов откри резултата на „Крейвън котидж” с попадение в 8-ата минута, след като не се бе разписвал в последните седем двубоя за лондончани. След остро центриране по земя отдясно на Саша Ритер, стражът на гостите отклони топката с върха на пръстите си, но тя попадна в краката на българина, който от 6-7 метра нямаше как да сгреши пред опразнената врата.

Деветката на Фулъм отпразнува по специален начин, след като свали фланелката си, за да покаже под нея надпис, гласящ: „Запазете спокойствие и ми подавайте топката”. С това си действие обаче Бербатов си изпроси жълт картон още преди да са изминали десет минути от началото на двубоя.

Домакините имаха игрово преимущество в началото на срещата, но постепенно „светците” заиграха по-нападателно и на свой ред създадоха няколко много сериозни опасности пред вратата на Шварцер.

По този начин гостите справедливо стигнаха до изравнително попадение в 85-ата минута след като главният рефер Фил Дауд отсъди дузпа за игра с ръка на Крис Беърд.

Голмайсторът на Саухемптън Рики Ламбърт застана зад топката и хладнокръвно реализира.

В самия край на срещата „котиджърс” можеха да подпечатат победата си след страховит удар на Сидуел от дъгата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри встрани от дясната греда.

По този начин тимът на Фулъм заема 14-а позиция в класирането с актив от 21 точки, докато Саутхемптън е 17-и с 16 пункта.

Официално: Балотели в Серия А от понеделник