3. Футболна поезия в Рим с хеттрик на Джеко и "рабона" на Пероти (ВИДЕО)

Футболна поезия в Рим с хеттрик на Джеко и "рабона" на Пероти (ВИДЕО)

Рома спечели група Е на Лига Европа, Астра сътвори изненадващ обрат във Виена

Един Джеко направи чудесен хеттрик за победата на Рома с 4:1 у дома над Виктория (Пилзен), която гарантира първото място на „вълците” в Група Е на Лига Европа кръг преди края. Диего Пероти също остави своя отпечатък върху мача с атрактивен гол в стил „рабона” с единия крак зад другия, прехвърлил вратаря.

Надмощието на Рома беше голямо през целия мач и римляните поведоха с първия си шанс. Джеко финтира Ян Коварик, за да препарира вратаря с изненадващ удар от нищожен ъгъл в обратния горен ъгъл за 1:0.

Мартин Земан изравни с глава за Виктория при единствената опасна атака на чехите за първата част в 17-ата минута.

Салах удари греда, а същото направи и Леандро Паредес от пряк свободен удар.

Джеко върна аванса на Рома с глава след центриране на Рюдигер, като обърна неспасяемо в далечния ъгъл.

Атрактивната „рабона” на Пероти направи 3:1, като той прехвърли вратаря триково, но останаха съмнения, че по-скоро искаше да центрира.

Две минути преди края Джеко оформи своя хеттрик след подаване на Пероти от фланга.

В другия мач от групата Астра (Гюргево) изненада Аустрия (Виена) и направи обрат за 2:1 насред Виена.

Централният защитник Лукас Ротпулер даде преднина на Аустрия в 57-ата минута на „Ернст Хапел”, но плеймейкърът Александър Грюнвалд беше изгонен с втори жълт картон в 65-ата минута и Астра се възползва.

Резервата Даниел Флореа изравни в 79-ата минута, а Константин Будеску донесе победата на румънците от дузпа в 88-ата минута.

Рома спечели групата с 11 точки кръг преди края, Астра вече има 7 на второ място, Аустрия остана с 5, а Виктория отпадна с 3.

Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите