Франция би Коста Рика с новата си схема 4-3-3 (видео)

Късен гол на Матийо Валбуена донесе успеха на "петлите" с 2:1

Новата схема на Раймон Доменек 4-3-3 проработи и Франция успя да победи с 2:1 тима на Коста Рика.

Мачът се игра в Ланс на „Стад Феликс Болаер” и е част от подготовката на „петлите” за Мондиала в ЮАР, който чука на вратата.

Успехът на френския тим обаче дойде с късен гол на Матийо Валбуена в 83-ата минута – първи за крилото на Марсилия с националната фланелка.

Заради тежката контузия на Ласана Диара, Доменек реши да заложи на по-атакуваща схема в този двубоя, а може би и на световното. В 12-ата минута на мача обаче Карлос Ернандес отправи хубав удар извън пеналта, топката тупна пред Стив Манданда и след слабата му намеса влетя в мрежата.

Отговорът на домакините не закъсня. След 22 минути Франк Рибери центрира остро и Дъглас Секейра отклони коженото кълбо в собствената си мрежа – 1:1. Победата на „петлите” дойде в края, когато резервата Валбуена не остави шансове на вратаря Кейлор Навас с хубав шут от 20-ина метра.

Трябва да се отбележи фактът, че Уилям Гала се завърна терена. Защитникът не бе играл от 31-и март насам заради контузия. Той бе на терена през първата част, а през втората на негово място се появи Себастиен Скилачи.

Следващата проверка на „сините” е на 30-и май срещу Тунис.

Франция - Коста Рика 2:1

(0:1) Ернандес 11’
(1:1) Секейра 22’ (автогол)
(2:1) Валбуена (83)

Франция: Манданда, Саня, Гала (46’ Скилачи), Абидал, Евра, Гуркюф, Тулалан (46’ А. Диара), Малуда (77’ Диаби), Гову (65’ Валбуена), Рибери (84’ Жиняк), Анелка (46’ Анри)

Коста Рика: Навас, Секейра, Сегарес, Мирле (65’ Гамбоа), Диас, Азофелфа, Барантес, Ернандес (56’ Боланьос), Руис (90’ Мадригал), Урела (75’ Естрада), Мартинес (42’ Паркс)

Стадион: „Стад Феликс Болаер”, Ланс, Франция;