3. Форлан приближи Атлетико до финала в Хамбург (видео)

Форлан приближи Атлетико до финала в Хамбург (видео)

Ливърпул загуби в Мадрид 0:1 и ще трябва да съкруши "дюшекчиите" на "Анфийлд", ако иска да играе финал в Лига Европа.

Атлетико (Мадрид) победи Ливърпул с 1:0 в първа полуфинална среща между двата тима от Лига Европа.

Ранното попадение на Диего Форлан в 9-ата минута се оказа единствено на „Висенте Калдерон” в Мадрид, въпреки че и двата тима изпуснаха още няколко много изгодни положения за отбелязване на гол.

”Дюшекчиите” имаха три последователни загуби в Примера дивизион, но показаха, че това е без значение като става въпрос за мач от европейските клубни турнири.

Мърсисайдци от своя страна пътуваха около 21 часа до испанската столица заради облака от прах, който парализира въздушния трафик в цяла Европа и не бяха достатъчно свежи тази вечер. Това обаче в никакъв случай не оправдава възпитаниците на Рафаел Бенитес в днешния двубой.

Следващият четвъртък предстои реванш на „Анфийлд” и ако Ливърпул иска да спаси сезона си, ще трябва да запише убедителен успех.

Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия президент на Международния олимпийски комитет (МОК) – испанецът Хуан Антонио Самаранч.

В стартовите състави на двата тима отсъстваха звездите Кун Агуеро (наказан) и Фернандо Торес (контузен). Първите минути бяха спокойни като топката се владееше повече от домакините.

В 9-ата минута „дюшекчиите” организираха много добра атака и откриха резултата. Хурадо проби отляво и намери Форлан непокрит на границата на малкото наказателно поле. Първоначално уругвайският нападател не успя да намери добре топката с глава, но след това я насочи към мрежата на Рейна и след като Карагър не успя да играе с нея резултатът бе открит – 1:0.

Още в следващата атака гостите от Англия можеха да изравнят, но Бенаюн не се възползва от отлично центриране на Джонсън и с глава стреля неточно. Атаките на „червените” продължиха. В 18-ата минута гол на Бенаюн бе отменен заради спорна засада, а 60 секунди по-късно Джерард излезе очи в очи с Де Геа, но не намери целта.

Футболистите на Атлетико отговориха с шут на Рейес, който мина далеч над вратата. Играта се успокои и до 41-ата минута головите положения липсваха. Тогава Уйфалуши се пребори за една спорна топка и излезе на отлична позиция за стрелба, но мерникът му изневери.

Полувремето завърши при резултат 1:0 в полза на Атлетико.

В началните минути на втората част мърсисайдци се опитаха да упражнят натиск, но защитата на Атлетико бе затруднена само в първите 5 минути.

След това добрите шансове отново бяха пред вратата на английския тим. В 54-ата минута Форлан не успя да спре топката след отличен пас на негов съотборник зад защитата на Ливърпул, а в 58-ата Уйфалуши центрира отдясно, Шимао стреля пред погледа на подхлъзналия се Джонсън, но Рейна направи великолепно спасяване.

Бенитес пусна в игра Бабел и атаката на неговия тим се изостри. 14 минути преди края обаче отново домакините бяха близо до попадението. Уйфалуши стреля от около 20-ина метра с левия си крак, Рейна спаси и Карагър изчисти решително, миг преди Шимао да играе с топката.

До края на мача не се случи нищо запомнящо се. Тимът на Кике Санчес Флорес записа минимална победа с 1:0 и реваншът на „Анфийлд” се очаква да бъде изключително интересен. А финалът на "Нордбанк Арена" в Хамбург е много близо.

Атлетико (Мадрид) – Ливърпул 1:0
(1:0) Форлан 9’

Атлетико (М): Де Геа; Уйфалуши, Переа, Алваро, А. Лопес; Асунасо, Гарсия, Шимао (78’ Валера), Рейес (90+2’ Камачо); Хурадо; Форлан (85’ Салвио);
Треньор: Кике Санчес Флорес;

Ливърпул: Рейна; Джонсън, Карагър, Киргиакос, Агер; Масчерано, Лукас, Каут, Бенаюн (83’ Ел Жар); Джерард; Н’Гог (65’ Бабел);
Мениджър: Рафаел Бенитес;

Жълти картони: Киргиакос (Л); Валера (АМ);
Стадион: „Висенте Калдерон”, Мадрид;