3. Фиорентина заслужено се добра до равен в Киев с гол в 92-ата минута (ВИДЕО)

Фиорентина заслужено се добра до равен в Киев с гол в 92-ата минута (ВИДЕО)

"Виолетовите" надиграха Динамо (Киев), но бяха на косъм от загуба, все пак стигнаха до 1:1 с акробатичен гол на резерва

Фиорентина правеше опит да се съвземе след две поредни загуби с по 0:3 от Ювентус и Наполи, но нямаше късмет през първата част.

Милан Бадел стреля неточно в началото, а Салах не се възползва докрай от грешка в украинската защита. Египтянинът организира нова контра и този път само отчаяната намеса на Качериди попречи на Хоакин да се разпише.

Марио Гомес се подхлъзна в наказателното поле, но се изправи и стреля от външната страна на мрежата. Салах опита още един удар, но слабо и право във вратаря Шовковски.

Динамо (Киев) бе надиграван, но поведе след щастлив рикошет. Джърмейн Ленс стреля силно извън наказателното поле, топката се отби в Ненад Томович и превхърли безпомощния Нето – 1:0 в 36-ата минута.

Рибалка също опита от дистанция, но Нето успя да лови след странен отскок на топката.

И през втората част Фиорентина опитваше да контролира темпото, но създаваше по-малко положения.  Рибалка спря шута на Мати Фернандес в наказателното поле, удар на Салах също бе блокиран, а Борха Валеро предяви плахи претенции за дузпа – правилно неуважени за борба рамо в рамо с Дамагой Вида.

Салах сам опитваше да разминава цялата защита на Динамо и го направи, но Шовковски бе готов за изстрела му.

13 минути преди края Борха Валеро нацели гредата от външната страна с глава.

Киевчани оцеляха след серия корнери пред собствената врата, но явно играеха да задържат крехкия си аванс и бяха наказани във втората минута на добавеното време. Тогава центриране на Мати Фернандес бе избито и описа парабола във въздуха, а резервата Бабакар демонстрира отлична импровизация и успя да се разпише с гръб към вратата за 1:1 и направи Фиорентина фаворит за реванша след седмица в Италия.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група