3. Фиорентина надхитри Тотнъм и е на 1/8-финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фиорентина надхитри Тотнъм и е на 1/8-финал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мохамед Сала отбеляза третия си гол в пет мача за "виолетовите"

Отборът на Фиорентина си осигури място на 1/8-финалите на Лига Европа, след като победи Тотнъм с 2:0 в реванша на „Артемио Франки”. Първият двубой завърши при равенство 1:1.

И двата гола за „виолетовите” паднаха през втората част след грешки на гостите. Марио Гомес откри резултата в 54-тата минута, а крайното 2:0
оформи Мохамед Сала.

Двубоят не започна добре за гостите, след като Фернандес получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място се появи Акуилани.

Тотнъм игра по-добре през цялата първа част, но така и не успя да вземе аванс. Роберто Солдадо направи най-големия пропуск за първите 45 минути. Испанският нападател бе изведен сам срещу Нето, но вместо да стреля реши да подава към Шадли. Пасът му обаче бе изключително слаб и стражът на „виолетовите” улови топката.

Малко след началото на втората част Бадел се възползва от една грешка на Тотнъм в средата на терена и изведе Гомес сам срещу Лорис. Нападателят на „виолетовите” остана спокоен и мушна топката между краката на френския вратар. Малко по-късно Сала също пробва да направи мрежичка, но този път Лорис спаси.

В 71-вата минута все пак Сала се разписа. След двойно подаване с Гомес, Вертонген сбърка, египтянинът се възползва от грешката му и отблизо разстреля Лорис за крайното 2:0.

Това е третият гол в пет за Мохамед Сала, след като пристигна във Фиорентина . Египтянинът се разписа едва на два пъти в 19 мача за лондончани.

Така, „виолетовите” се класираха за 1/8-финалите на турнира, а за Тотнъм предстои нов тест още в неделя, когато се изправя срещу Челси във финала за Купата на лигата.

В Марсилия умуват за Погба

Халфът на Ювентус може да заиграе в Лига 1

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман