3. Евертън помрачи 100-тния юбилей на Лил с класика на „Гудисън” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Евертън помрачи 100-тния юбилей на Лил с класика на „Гудисън” (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Карамелите" остават начело в група "Н"

Евертън спечели с класическото 3:0 домакинството си на Лил в мач от група „Н” на Лига Европа в мач №100 за „мастифите” в европейските клубни турнири. „Карамелите” държаха инициативата през пълните 90 минути и заслужено взеха нови три точки. Леон Озман (27’), Фил Ягиелка (42’) и Стивън Нейсмит (61’) отбелязаха головете за домакините.

„Карамелите” поведоха още в 27-ата минута. След центриране отдясно, никой не успя да играе с топката, тя стигна до Озман, който с диагонален удар преодоля Енияма.

В края на полувремето Нейсмит бе изведен сам срещу стража на французите, но Енияма спаси удара му. От последвалия корнер падна и втория гол за Евертън. Фил Ягиелка бе оставен непокрит и с глава удвои аванса на домакините.

Крайното 3:0 оформи Стивън Нейсмит в 61-вата минута. След бърза атака на „карамелите”, Бейнс бе изведен отдясно, върна топката за Нейсмит, който с мощен удар преодоля Енияма за трети път.

Така, Евертън запазва лидерската си позиция в групата, а Волфсбург остава втори след разгром с 5:1 над Краснодар у дома.