3. Две от най-ярките звезди на Дания под въпрос за мача с България

Две от най-ярките звезди на Дания под въпрос за мача с България

Крон-Дели и Кристиан Ериксен пропуснаха днешната сутрешна тренировка на „червения динамит”

Датският национален селекционер по футбол Мортен Олсен може да се наложи да задраска от плановете си двама от основните играчи в средата на терена и в атаката, информира вестник "Берлингске Тиденде".

Вместо да бъдат на тренировка тази сутрин с останалата част от отбора във Фредриксберг, те останаха във фитнеса на хотела в Елсинор. Проблем за селекционерът е, че двамата дават идеите в атаката на отбора.

"Крон-Дели и Ериксен наистина са под въпрос. Крон-Дели се върна в отлично настроение след мача с Чехия в петък, но на следващия ден усети болки от удар под коляното. Ериксен пък тича 14-15 километра във всеки един мач.

Дадена му е малко повече почивка, за да видим как ще реагира тялото му и дали напрежението в мускулите няма да се увеличи. Това са мускули, които дават сигнали и ние трябва да ги слушаме, коментира днес Олсен пред TV2 Sport, цитиран от изданието.

За сметка на това с отбора тренира и Даниел Агер, който е основна част от защитната формация на Дания. Присъствието му обаче не намали бръчките върху челото на треньора Олсен.

"Агер следва програма, която му е направена от медицинския екип на Ливърпул. Той не тренира на пълни обороти по плана на останалите национали.

Идеята е да бъде подготвен по най-добрия възможен начин за игра”, обясни още Олсен. Дания приема България във вторник от 21.15 часа на стадион Паркен в Копенхаген във важна квалификация от група В на пресяванията в зона Европа.

Гуардиола още лавира между Ман Сити и Англия

Старши треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола може да продължи договора си с клуба за още една година

Барселона се цели в Ерлинг Холанд

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд може да продължи кариерата си в Барселона

Разследват Мбапе за изнасилване

Звездата на Франция и Реал Мадрид Килиан Мбапе е разследван за изнасилване на жена в Стокхолм

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати

Луис де ла Фуенте обясни защо даде почивка на Ламин Ямал

Старши треньорът на Испания Луис де ла Фуенте настоя, че не е имало никакъв натиск върху него относно решението му да даде почивка на Ламин Ямал

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи