3. Драматична победа за Марсилия над Лион с 2:1

Драматична победа за Марсилия над Лион с 2:1

В 81-ата минута Тайво вкара победното попадение

Марсилия победи Лион в дербито на Франция с 2:1 след уникално второ полувреме на срещата. Играчите направиха доста скучна първа част, но компенсираха през втората. Този път двата отбора си вкараха само 3 попадения, които отново дойдоха в края на срещата. Резултата бе открит в 68-ата минута от Марсилия, а гостите изравниха в 80-ата, крайното 2:1 бе оформено минута по- късно в 81-ата минута.

През първата част играчите не направиха нищо, с което да впечатлят феновете и очаквано пъравата част завърши 0:0. Виждаше се, че двата отбора правят всичко възможно, за да не загубят срещата, поради което играта се водеше главно в центъра.

През втората част играчите започнха да търсят коридори и да атакуват противниковите врати, но първи до попадение стигнаха домакините от Марсилия, които откриха резултата в 66-ата минута. Каборе видя свободен коридор и не се поколеба да стреля извън наказателното поле и вкара топката в мрежата на Лион.

В 80-ата минута гостите успяха да върнат попадението чрез Гомес. Калстром центрира в наказателното поле, а Гомес се оказа най-висок и заби топката в долния ляв ъгъл с глава във вратата на Манданда.

Радостта на гостите траеше едва една минута, защото Тайво отново разписа мрежата на Лорис. Заучено положение от корнер бе пратено на границата на наказателното поле, от където Тайво стреля и прати топката във вратата.

Тази победа праща Марсилия на 4-та позиция с 53 точки, а Лион пада на 6-а с актив от 51-а точки.

Алонсо иска Байер да е по-мъдър и интелигентен

Треньорът на "аспирините" говори преди мача с Холщайн Кийл днес

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона