3. Драматична победа за Челси над Болтън - 4:3

Драматична победа за Челси над Болтън - 4:3

Отборът на Челси постигна драматична победа като домакин на тима на Болтън с 4:3. Попаденията за „сините” отбелязаха Михаел Балак (40’), Франк Лампард (60’д), Дидие Дрогба (48’, 63’), а головете за гостите от Болтън бяха дело на Обрайън (70), Башам (74’) и Тейлър (78’). С тази победа Челси остава на три точки зад тима на Ливърпул и запази шансовете си за титлата.

Отборът на Челси постигна драматична победа като домакин на тима на Болтън с 4:3. Попаденията за „сините” отбелязаха Михаел Балак (40’), Франк Лампард (60’д), Дидие Дрогба (48’, 63’), а головете за гостите от Болтън бяха дело на Обрайън (70), Башам (74’) и Тейлър (78’). С тази победа Челси остава на три точки зад тима на Ливърпул и запази шансовете си за титлата.

Първата част започна много интересно с атаки и към двете врати. Тимът на Челси играеше по-добре и можеше да открие резултата, но нападението на „сините” не успя да реализира. Михаел Балак успя да реализира гол в 40-ата минута. След центриране на Калу топката попадна в Балак, който успя да вкара първия си гол за сезона. Благодарение на това попадение играчите на Гуус Хидинк се оттеглиха на почивка с гол преднина.

Второто полувреме започна също много добре за домакините. Дидие Дрогба успя да отбележи ново попадение, което направи резултата 2:0. След леко изпълнение на пряк свободен удар от страна на Франк Лампард кълбото попадна в Дрогба, който промуши кълбото в мрежата на Болтън. В 60-ата минута резултата стана 3:0, след като Франк Лапрад успя да отбележи отсъдената дузпа. Само три минути по-късно Дрогба вкара втория си гол в мача правейки резултата 4:0. Всички фенове по трибуните, а така също и играчите на домакините си помислиха, че срещата е свършила, но не на такова мнение бяха футболистите на Болтън не бяха на такова мнение.

В 70-ата минута Кевин Дейвис центрира от ъглов удар, а Анди О’Брайън вкара попадение. След 4 минути падна втори гол във вратата на Челси. Башам, който се появи в игра, като резерва успя да прониже Петър Чех. След още 240 секунди падна нов гол и той отново бе в мрежата на „сините”. Яскелайнен изрита топката след свободен удар и кълбото попадна в Матю Тейлър, който вкара и изглеждаше, че обрата е налице. До последните минути Болтън имаше възможност и да изравни, но в последните секунди удар на играч на гостите мина покрай вратата.

Така след ифарктни 90 минути, Челси спечели и вече мисли за мача с Ливърпул в сряда.

4-3           Тейлър 78’

Челси: Чех, Иванович, Карвальо, Тери, Коул, Балак, Оби Микел, Лампард, Калу, Дрогба, Малуда

Болтън: Яскелайнен, Стейсон, Шиту, Самуел, Муамба, МкКан, Гарднър, Дейвис, Елмандер, Тейлър

Съдия: Уолтън

Стадион: „Стамфорд Бридж” 41096
Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона