3. Драма в Португалия - Спортинг изгоря секунди преди края (видео)

Драма в Португалия - Спортинг изгоря секунди преди края (видео)

Късен гол на Рейнджърс класира шотландския тим на осминафиналите

Отборът на Глазгоу Рейнджърс се класира по изключително драматичен начин на осминафиналите на Лига Европа, след като до последните секунди губеше с 1:2 от Спортинг Лисабон в гостуването си в Португалия, но гол в 92-ата минута осигури място на шотландския тим в следващия кръг на турнира. Първият двубой бе приключил при резултат 1:1, а заради повечето си голове на чужд терен Рейнджърс ще играе на осминафиналите.

Гостуващият тим успя да излезе напред в 21-ата минута, когато дошлият от Блекбърн Ел-Хаджи Диуф отбеляза за 0:1 с хубав удар с глава от границата на вратарското поле, като по този начин даде ценна преднина на своя тим.

Спортинг се активизира след допуснатото попадение и след няколко пропуски, се стигна до 41-ата минута, когато Педро Мендеш изравни с великолепен изстрел от около 15 метра. При резултат 1:1 дойде почивката на двубоя.

През втората част домакините от Спортинг бяха по-активния отбор, а усилията им доведоха до гол чак в 83-ата минута, когато Яник Джало изведе португалците напред.

В последните минути напрежението в срещата бе голямо, а броени секунди преди края на двубоя Рейнджърс успя да изравни чрез Еду, който стреля от около метър и прати кълбото в опразнената от Руи Патрисио врата.

По този начин шотландският отбор си осигури място на осминафиналите, след като е с повече отбелязани голове на чужд терен. Спортинг продължава с изявите си в португалския шампионат.

В Гърция: Десподов няма да напуска ПАОК