3. "Драконите" опожариха "Санчес Писхуан” (видео)

"Драконите" опожариха "Санчес Писхуан” (видео)

Испанският Севиля записа шести пореден мач без победа, след като претърпя поражение с 1:2 в домакинството си срещу лидера в португалския шампионат Порто

Испанският Севиля записа шести пореден мач без победа, след като претърпя поражение с 1:2 в домакинството си срещу лидера в португалския Порто в първи мач от 1/16-финалната фаза на турнира Лига Европа.

Андалусците вдигнаха в последния момент на крака своята малийска звезда в нападение Фредерик Кануте и той се отблагодари за усилията на лекарския щаб с изравнително попадение, което върна надеждите на тима за позитивен изход от иберийското дерби с „драконите”, но малко по-късно те бяха попарени от резервата на гостите Фреди Гуарин.

Съставът на Порто стигна първи до попадение на стадион „Рамон Санчес Писхуан”, след като в 58-мата минута португалския бранител Ролнадо откри резултата след пас на Давид Родригес.

Радостта на гостите обаче трая точно осем минути, тъй като в 66-ата минута възстановеният в последния момент Фредерик Кануте се възползва от подаване на Иван Ракитич и по този начин възстанови равенството.

Само три минути след попадение обаче на терена се появи Фреди Гуарин, който се разписа в края на двубоя и по този начин даде сериозно предимство на своя тим за реванша след седмица в Португалия.

Стартови състави:

Севиля: Палоп, Фацио, Касерес, Наваро, Навас, Пероти (’86 Капел), Санчес, Ракитич (’78 Ромарич), Медел, Фабиано (’74 Негредо), Кануте;

Порто: Елтон, Белуши (’86 Перейра), Моутиньо, Хълк, Фусиле, Роналдо, Валера (’69 Гуарин), Джеймс Родригес (’59 Кристиан Родригес), Сапунаро, Фернандо, Отаменди;