3. Дортмунд с нова грешна стъпка в Германия

Дортмунд с нова грешна стъпка в Германия

Отборът на Борусия Дортмунд направи нова грешна стъпка в борбата си за титлата в Германия, след като завърши наравно 1:1 с тима на Майнц

Отборът на Борусия Дортмунд направи нова грешна стъпка в борбата си за титлата в Германия, след като завърши наравно 1:1 с тима на Майнц. Срещата се игра на стадион „Сингал Идуна Парк” и бе от програмата на 28-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Мачът започна с летящ старт за домакините, които излязоха напред в резултата още в 8-та минута, когато Гьотце намери Хумелс в наказателното поле, а последният не сбърка за 1:0.

Натискът на Борусия продължи и след това попадение и в 19-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си, след като получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната от Нури Сахин.

До края на полувремето Дортмунд пропусна още няколко изгодни възможности, но нов гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Втората част също стартира с по-добра игра на Борусия и пропуски на Шмелцер и Гьотце. Натискът на Дортмунд продължаваше да се увеличава с напредване на времето, като домакините търсеха втори гол, който да успокои нещата.

Вместо това обаче, в 89-ата, Ризе намери Слишкович на изгодна позиция, а последният не сбърка, оформяйки и крайното 1:1.

След хикса Дортмунд остава еднолично начело във временното класиране с актив от 62 точки, на 10 пред 2-ия Леверкузен, но и с мач повече. Гостите от Майнц пък са 5-и с 44 пункта.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)