3. Дортмунд продължава победния си ход в Германия

Дортмунд продължава победния си ход в Германия

"Жълто-черните" записаха труден успех с 1:0 над РБ Лайпциг

Лидерът в Бундеслигата Борусия Дортмунд стигна до труден успех с 1:0 при гостуването си на четвъртия в класирането – РБ Лайпциг. Единственият гол в мача падна в 19-ата минута, а негов автор бе Аксел Витсел. Това бе и първо поражение за Лайпцуг през сезона пред собствена публика.

Срещата премина на високи обороти, като и пред двата тима имаше добри възможности за отбелязване на гол, но гостуващият тим се възползва по-добре от създадените положения и добави нови три точки към актива си.

В 5-ата минута Тмо Вернер засече с глава центриране от фаул, но Бюрки внимаваше и спаси, а освн това бе маркирана и засада.

Витсел завърши атака на Дортмунд със силен удар между двама бранители, но право в ръцете на Гулаши.

Упамекано се намеси отлично в 9-ата, изчиствайки топката от краката на Гьотце.

Максимилиан Филип получи на метър от вратарското поле в 13-ата минута, но навременни действия на бранител попречиха на нападателя да реализира.

В 19-ата минута бе изпълнен корнер отдясно на Гулаши, Пишчек отклони с глава назад към Витсел, а белгиецът с мощен удар не остави шансове на унгарския страж на домакините.

Малко преди края на първото полувреме Диало можеше да удвои аванса на Дортмунд, но ударът му с глава не намери рамката на вратата.

Пробив на Конате през втората част предвещаваше опасност за гостите, но Сабитцер не внимаваше и не успя да нанесе опасен удар към вратата, а Бюрки показа концентрация и спаси.

Филип бе изведен в 57-ата, но диагоналният му удар по земя бе отклонен решаващо от вратаря на Лайпциг.

Златна възможност за домакините дойде в 63-ата, когато Дилейни върна елементарна топка към Бюрки, стражът обаче се подхлъзна, но поправи грешката си моментално и блокира футболист на Лайпциг с тяло,  опазвайки мрежата си суха.

Домакините бяха много активни в последния четвърт час, като на няколко пъти направиха много опасни атаки в половината на Дортмунд, но вратарят Бюрки бе непробиваем.

В последната минута от редовното време Пако Алкасер нацели гредата, а в добавеното време Куня от тима на Лайпциг бе близо до изравняване, но след ударът му с глава топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"