3. Днипро отстрани Наполи и продължава да мечтае за трофей в Европа (ВИДЕО)

Днипро отстрани Наполи и продължава да мечтае за трофей в Европа (ВИДЕО)

Гол на Селезньов донесе победата на украинците в реванша

Днипро поднесе сензацията в полуфиналите на Лига Европа, отстранявайки Наполи след победа с 1:0 в реванша и с общ резултат 2:1 достигна финалната фаза на турнира, където на 27 май ще срещне защитаващия титлата си Севиля. Единственото попадение в  реванша игран на Олимпийския стадион в Киев бе дело на нападателя на домакините Селезньов в 58-ата минута, което бе достатъчно за домакините, които в първия двубой стигнаха до равенство 1:1.

През първото полувреме двата тима показаха изключително динамична игра и равностойна игра, в която обаче липсваше единствено гола.

Днипро започна по-добре срещата и окупира полето на неаполитанците, но без особен успех, тъй като отбраната на гостите не даде шанс на нападението на украинците.

В 8-ата минута Инлер видя пролука в защитата на Днипро и изведе отлично Игуаин на стрелкова позиция, вратарят на домакините обаче предвидливо излезе и скъси ъгъла, а и ударът на аржентинеца намери тялото на Бойко.

Постепенно Наполи намери баланса в играта си и атаките в полето на домакините зачестиха. В 28-ата Гулам центрира отляво, Игуаин между двама бранители отклони технично с глава, но Бойко отново показа класа и успя да изчисти в корнер.

В последните 15 минути на първата част предимство отново имаше украинският тим, а в 34-ата домакините откраднаха топка в централната зона и развиха бърза атака, която завърши с техничен удар на Селезньов от дъгата на големия пеналт, Андухар скочи и със сетни сили чукна леко топката, която мина на сантиметри от гредата.

В първите минути след почивката играта мина под диктовката на Днипро. Лучкевич би технично, но неточно в 49-ата, а няколко минути по-късно Селезньов от ъгъла на наказателното поле имаше шанс да открие, но шутира право във вратаря.

В 58-ата Коноплянка напредна отляво и центрира в наказателното поле на Наполи, където Селезньов успя да спечели въздушния сблъсък с Бритос и насочи топката в горния десен ъгъл за 1:0, вдигайки на крака препълнения Олимпийски стадион в Киев.

Рафа Бенитес опита да промени статуквото в мача и вкара Хамшик и Мертенс в игра, което раздвижи играта на гостите.

Мертенс засече центриране на Кайехон, но не затрудни Бойко, а в 74-ата Лопес шутира от около 21 метра в долния десен ъгъл, но отново украинският страж бе на мястото си и опази мрежата си суха.

Наполи бе близо до изравнително попадение в 77-ата след добър прехвърлящ удар на Игуаин, но в точно преди топката да посети мрежата на Днипро Дъглас успя да изчисти с глава от голлинията.

В последните минути на срещата Наполи се хвърли в атака, но не успя да пробие защитата на домакините, а в добавеното време неаполитанците можеха да получат и втори гол, но Матеус нацели гредата.

Така Днипро се класира за първи път в историята си за финал в европейски турнир, където ще срещне миналогодишния шампион Севиля.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група