3. Днепър спря рекордната серия на Брюж и пренаписа историята (ВИДЕО)

Днепър спря рекордната серия на Брюж и пренаписа историята (ВИДЕО)

Украинският тим за първи път ще играе полуфинал в Лига Европа

Украинският Днепър постигна най-големия си успех на международната сцена, след като за първи път в историята си се класира за полуфиналите на Лига Европа.

Това стана факт, след като тимът спечели с минималното 1:0 домакинството си срещу Брюж, а първият ¼-финал в Белгия приключи без попадения.

Първото полувреме на стадион „Олимпийски” в Киев също не предложи голове, нито пък сериозни опасности пред една от двете врати.

Домакините обаче започнаха по-мотивирано втората част и в 49-ата минута голямата им звезда Евгени Коноплянка бе близо до гола, но топката мина покрай вратата.

Отново той направи хубав пробив и после пробва рефлекса на Матю Райън в 66-ата минута, ала австралийският страж спаси без особени проблеми.

Решителният гол падна осем минути преди края на редовните 90 и бе дело на резервата Евгени Шаков. Той получи пас от Руслан Ротан и финтира бранител на гостите, след което стреля от границата на наказателното поле. Последва лек рикошет и топката стана неспасяема за вратаря – 1:0.

Така Днепър спря рекордната серия от 15 поредни мача без загуба на Брюж и отстрани белгийския тим от турнира.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група