3. ДЕВЕТ ПОРЕД: Интер няма спирка, докосва титлата в Италия! (ВИДЕО)

ДЕВЕТ ПОРЕД: Интер няма спирка, докосва титлата в Италия! (ВИДЕО)

Лукаку донесе победата на "нерадзурите", разликата с Милан вече е осем точки

Интер записа девета поредна победа в Серия "А". Тимът на Антонио Конте спечели с 1:0 гостуването си на Болоня от 29-ия кръг и дръпна с осем точки пред Милан на върха в класирането. Освен това "нерадзурите" са с мач по-малко. Голът за днешния успех на Интер реализира Ромелу Лукаку. Българският национал Валентин Антов беше сред резервите на домакините, но не се появи в игра. Тимът му е на 11-а позиция с 34 т.

Първото полувреме не беше сред най-интересните. Болоня поиска дузпа още в 4-ата минута за нарушение срещу Муса Бароу, но такава не беше дадена.

В 34-ата минута Интер поведе. Съдията пусна хубав авантаж в центъра, атаката продължи и Алесандро Бастони центрира във вратарското поле. Там Ромелу Лукаку се измъкна от Николас Домингес и засече. Федерико Равалиа изби, но при добавката белгийският стрелец нямаше как да сбърка буквално от голлинията и вкара 20-ото си попадение през сезона в калчото за 1:0!

По-късно Андреа Ранокия засече с глава след корнер, но в аут. До края на полувремето хубав удар на Николо Барела премина на косъм над напречната греда, a Болоня пропусна две възможности да изравни. Първо Самир Ханданович изби шут на Йерди Схаутен, а после Роберто Сориано засече центриране от корнер на близката греда, но мерникът му изневери.

В 51-ата минута Лаутаро Мартинес можеше да удвои преднината на Интер след чудесен шут от границата на пеналта, но гредата спаси Болоня. После домакините натиснаха и удар на Бароу излезе в аут. По-късно Никола Сансоне засече от въздуха, но също неточно.

Мачът продължи да бъде без положения, а Алексис Санчес и Лукаку имаха шансове да вкарат от хубави позиции от фаул, но не се възползваха. До края така и не стана нищо интересно и Интер спечели с 1:0.
Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)