3. Десет от Милан взеха точка от Рома в Рим (ВИДЕО)

Десет от Милан взеха точка от Рома в Рим (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха гол на „Олимпико”

Съставите на Рома и Милан не се победиха и завършиха при резултат 0:0 дербито от XVI кръг на Серия „А”.

Гостите от Милано завършиха с човек по-малко срещата на „Олимпико”, а след ремито домакините останаха на 3 точки от лидера и шампион Ювентус, докато гостите изостанаха с две от третия Наполи.

В двата тима имаше множество кадрови проблеми преди началото на последния им мач за календарната година, но в крайна сметка те изиграна един динамичен двубой, макар и без попадеиня.

Още в началото Кейсуке Хонда отправи силен удар, спасен от Де Санктис. След това обаче Рома постепенно овладя инициативата и се настани в половината на „росонерите”.

В 29-ата минута Жервиньо навърза половината защита на Милан и стреля опасно, но Диего Лопес бе пласиран добре и спаси. Малко след това пък домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Найджъл Де Йонг в пеналта, но таква не бе отсъдена.

Милан отвърна с мощен шут на Филип Мексес отдалеч, след който топката летеше заплашително към горния ъгъл, но стражът на Рома реагира блестящо и изби в корнер.

Така паузата дойде при нулево реми, което се запази и след нея. Иначе гостите успяха да изравнят играта, ала за тяхно нещастие в 70-ата минута Пабло Армеро получи втори жълт картон и ги остави с човек по-малко.

След това очаквано Рома натисна и можеше да се поздрави с успех, ако в 92-ата минута Жервиньо бе по-точен. Той напредна и направи двойно в пеналта, след което излезе очи в очи с Диего Лопес, но не успя да го преодолее от границата на вратарското поле.

Впоследствие Жервиньо се контузи, а Руди Гарсия нямаше право на смени и двата отбора приключиха срещата с числено равенство.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит