3. Челси взе резонна победа над Фулъм – 3:1

Челси взе резонна победа над Фулъм – 3:1

Отборът на Челси постигна очаквана победа с 3:1 при домакинството си на Фулъм от 35-ия кръг на английската Висша лига. Двата отбора сътвориха един интересен мач, който в крайна сметка бе спечелен от възпитаниците на Гуус Хидинк. Анелка отново се разписа за Челси и се доближи само на 1 попадение от Кристиано Роналдо в листата на голмайсторите.

Още в първата минута Челси успя да открие резултата с гол именно на Анелка. След многоходова атака на домакините, французинът се озова на чиста позиция и с премерен удар с десния крак. Отговорът на Фулъм дойде незабавно и само 2 минути по-късно Ерик Невланд успя да възстанови равенството с топовен изстрел, който остави безпомощен Петър Чех – 1:1.

Радостта на гостите обаче трая твърде кратко, защото в 10-ата минута Флоран Малуда отново изведе Челси напред в резултата. Дрогба намери Малуда с хубаво центриране, французинът стреля моментално с левия крак и матира Марк Шварцер за 2:1. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно освен един далечен удар на Франк Лампард, който бе спасен от Шварцер.

През втората част домакините намалиха темпото и Фулъм можеше да изравни 5 минути след подновяването на играта, но удар на Камара премина на сантиметри от целта. Три минути по-късно обаче Челси нанесе своя удар и на практика реши спора. Анелка изведе Дрогба сам срещу вратаря, африканецът финтира Шварцер и с техничен удар прати топката в опразнената врата за 3:1. До края на срещата футболистите на Челси разиграваха предимно в средата на терена и пестяха усилия за мача с Барселона в сряда. Фулъм пък не успя да стигне до нещо по-опасно пред вратата на Чех и логично резултатът остана непроменен.

Така с тази победа отборът на Челси остава на трето място с актив от 74 точки, колкото има и вторият Ливърпул. Фулъм пък се смъкна на 9-о място с 47 точки.

Челси – Фулъм 3:1

1:0 Анелка 1’
1:1 Невланд 4’
2:1 Малуда 10’
3:1 Дрогба 53’

Челси: Чех, Босингва, Алекс (Иванович 46’), Тери, Коул, Лампард, Есиен (Балак 46’), Оби Микел, Малуда, Анелка, Дрогба (Ди Санто 84’)

Фулъм: Шварцер, Пентсил, Хюз, Хангеланд, Кончески, Демпси, Етуху, Мърфи, Гера, Замора (Дакур 76’), Невланд (Камара 35’)

Жълти картони: Мърфи (Фулъм)

Съдия: Алън Уайли

Стадион
: „Стамфорд Бридж”

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши