3. Челси взе дербито на Лондон (ВИДЕО)

Челси взе дербито на Лондон (ВИДЕО)

Два гола на Маркос Алонсо донесоха първи успех на "сините" през сезона

Челси слечели гостуването си на Тотнъм в дербито на Лондон от втория кръг на английската Висша лига с 2:1. Двубоят беше първо домакинство за Тотнъм на стадион "Уембли".

Макар "шпорите" да имаха преимущество през първото полувреме, "сините" бяха тези, които поведоха в резултата. В 24-та минута левият бек Маркос Алонсо изпълни перфектно пряк свободен удар и даде аванс на шампионите. В 42-та минута Тотнъм имаше възможност да изравни, но Хари Кейн нацели страничната греда.

През втората част домакините продължиха да натискат и изпуснаха положения чрез Кристиян Ериксен и Хари Кейн. В 82-та минута момчетата на Маурисио Почетино изравниха, след като Миши Батшуаи си отбеляза автогол. Равенството обаче не трая дълго, като в 87-та минута Алонсо изведе Челси напред, след като беше изведен на стрелкова позиция от Педро.

Така Челси записа първа победа през сезон 2017/18 и има 3 точки, колкото са и в актива на Тотнъм.

Шчесни: Не е ничия работа дали пуша или не