3. Челси се развихри срещу 10 от Макаби в Израел (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси се развихри срещу 10 от Макаби в Израел (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лондончани оглавиха групата, след като Динамо изненада като гост Порто

Челси спечели като гост за първи път от два месеца насам, след като разби с 4:0 отбора на Макаби (Тел Авив) в мач от група “G” на Шампионската лига.

Хората на Жозе Моуриньо вкараха три попадения след статични положения, но също толкова от головете си в двубоя реализираха, след като останаха с човек повече.

Домакините останаха с 10 души на терена още преди почивката, когато директен червен картон получи бившият футболист на гостите Тал Бен-Хаим.

Още в началото португалският специалист показа недоволството си от лошия терена на новопостроения стадион в Хайфа, като влезе на игрището, за да намести част от тревната настилка.

Неговите момчета откриха резултата в 20-ата минута, когато Вилиан центрира от корнер и Гари Кейхил засече с глава.

Вратарят на Макаби успя по страхотен начин да отрази удара му, но при добавката английският бранител не сгреши – 1:0.

Малко преди почивката Бен-Хаим изпусна нервите си и изрита Диего Коща, като напълно заслужено получи червен картон.

След паузата Асмир Бегович трябваше да се намесва след две контраатаки на домакините, ала ключовото второ попадение в срещата падна в 73-ата минута.

Вилиан вкара в типичния си стил, с прецизно изпълнение на пряк-свободен удар.

В 77-ата минута Баба Рахман центрира отлично отляво и връхлитащият Оскар отблизо вкара, за да оформи класиката, а крайното 4:0 стана факт точно в края на редовното време.

Тогава Кърт Зума, който замени контузилия се капитан Джон Тери, вкара с глава след центриране от корнер.

След успеха Челси вече има 10 точки, с колкото е и Порто.

„Драконите” паднаха изненадващо вкъщи с 0:2 от Динамо (Киев) и така ще трябва да вземат нещо от Лондон в последния кръг, ако искат да са сигурно, че ще продължат напред.

Тази вечер те отстъпиха вкъщи след попадения на Андрий Ярмоленко (’35, д.) и Дерлис Гонзалес (’64), който вкара след грешка на Икер Касияс.

Благодарение на успеха си гостите вече имат 8 точки, като на девети декември приемат Макаби (Тел Авив), който все още няма точков актив в надпреварата.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група