3. Челси победи Блекбърн само с 2:0

Челси победи Блекбърн само с 2:0

Отборът на Челси записа очаквана победа с 2:0 при домакинството си на Блекбърн от 37-ия, предпоследен кръг от английската Висша лига. „Сините” тотално надиграха своя съперник и можеха да се поздравят с по-изразителен успех, но няколко добри намеси на Пол Робинсън запазиха разликата от 2 гола. Флоран Малуда изигра може би най-силния си мач с екипа на Челси и бе в центъра на всичко по-интересно в атака на „сините”.

Срещата започна с домакински натиск за Челси, който даде резултат още в 4-ата минута. Анелка проби отдясно, центрира в наказателното поле, а Флоран Малуда засече топката с глава и я прати в мрежата на Пол Робинсън – 1:0. Челси продължи да атакува и да притиска своя съперник. Ситуациите пред вратата на Блекбърн се редяха една след друга и в 29-ата минута Малуда можеше да вкара втория си гол, но прехвърлящият му удар бе изчистен от голлинията от бранител на гостите.

Малко по-късно Гамст-Педерсен отправи първия удар за гостите, но Петър Чех се намеси и спаси. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно пред една от двете врати. Есиен, Малуда и Анелка бяха най-активни в редиците на домакините и непрестанно тормозеха отбраната на Блекбърн.

През втората част домакините продължиха да бъдат по-активният тим на терена и да създават положения. В 55-ата минута Дидие Дрогба изпусна от чиста позиция след пас на Лампард, а малко по-късно удар на Анелка бе спасен от Пол Робинсън. Стигна се до 59-ата минута, когато след продължителна атака на „сините”, топката стигна до Никола Анелка, който стреля моментално от дъгата и прати топката в долния десен ъгъл на Робинсън за 2:0. Малко по-късно Франк Лампард се озова сам срещу Пол Робинсън, но вместо да стреля, реши да финтира и стражът на гостите предотврати сигурен трети гол в собствената си мрежа.

Домакините продължиха да мачкат своя съперник и можеха да стигнат до нов гол, но удари на Дрогба и Анелка преминаха встрани от целта. След 70-ата минута темпото на терена видимо падна, но въпреки това Челси продължи да атакува, а Лампард и Дрогба пробваха удари от всякакви ситуации. В крайна сметка резултатът остана непроменен и „сините” записаха заслужена победа – 2:0.

С този успех Челси вече има 80 точки в актив а си и заема третото място, на 3 точки от втория Ливърпул. Блекбърн пък остава 14-и с актив от 40 точки и със сигурност ще бъде част от елита и догодина.

Челси – Блекбърн 2:0

1:0 Малуда 4’
2:0 Анелка 59'

Челси: Чех, Босингва, Алекс, Тери, Коул, Есиен, Оби Микел, Лампард, Дрогба, Анелка, Малуда

Мениджър: Гуус Хидинк

Блекбърн: Робинсън, Андрюс, Нелсън (Доран 44’), Живе (Кизанишвили 46’), Уорнък, Ел-Хаджи Диуф, Тугай, Грела, Гамст-Педерсен (Макарти 65’), Самба, Вилянуева

Мениджър: Сам Алърдайс

Жълти картони: Босингва (Челси), Доран (Блекбърн)

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Мареска: Челси не е готов да се бори с Арсенал и Сити