3. Челси отърва резил с гол в добавеното време

Челси отърва резил с гол в добавеното време

Еден Азап спаси "сините" от загуба на "Стамфорд Бридж" срещу Уулвърхемптън

Еден Азар спаси Челси от домакинска загуба срещу Уулвърхамптън. Белгиецът се разписа в 92-ата минута с далечен удар, а срещата завърши 1:1. Раул Хименес откри резултата в 56-ата минута. Тогава мексиканецът завърши отлична контраатака и прати топката в мрежата след подаване на Жота.

"Вълците", които миналия сезон играха в Чемпиъншип, правят фантастичен сезон и са седми в класирането, като се утвърдиха като най-добрият отбор извън топ 6. Равенството на Челси не му помага много в битката за четвъртото място. "Сините" са шести, като изостават на точка от четвъртия Манчестър Юнайтед, който гостува на петия Арсенал по-късно днес.

Челси започна много агресивно и в първите минути натисна съперника. "Сините" имаха огромно надмощие, но на фона това не се стигна до реални голови ситуации, а само до блокирани удари на Ковачич и Игуаин. Уулвс се справи с първоначалния натиск и чакаше възможности да изненада домакините на контратака.

След 20 минути игра лондончани стигнаха до първи удар в очертанията на вратата. Гонсало Игуаин бе намерен от Канте и стреля, но ударът му бе отразен от Руи Патрисио. След 20 минути игра лондончани стигнаха до първи удар в очертанията на вратата. Гонсало Игуаин бе намерен от Канте и стреля, но ударът му бе отразен от Руи Патрисио. Домакините имаха сериозни претенции за дузпа в 27-ата минута, когато Раул Хименес при опита си да изчисти топката игра с ръка.  Съдията правилно не посочи бялата точка, но при същата ситуация в евротурнирите и по новите правила, които влизат от следващия сезон, това би означавало дузпа.

Малко преди почивката Диого Жота бе изведен великолепно зад защитата на Челси. Той обаче се забави с отиграването на топката и игра с ръка, като съдията отсъди нарушение. От средата на първата част отборът на Сари не създаваше сериозни проблеми на гостите, които бяха отлично организирани. Както обикновено се случва в мачовете на Уулвс, тимът докача търпеливо своите моменти. В 56-ата минута прекрасна контраатака завърши с подаване на Жота към Хименес и той откри резултата.

Попадението накара лондончани да реагират като ужилени и в следващите няколко минути те стигнаха до три по-опасни ситуации пред вратата на съперника. Първо Игуаин отправи хубав, нисък удар, но Патрисио се справи. След това Педро пробва рефлекса на вратаря с далечен изстрел, а секунди по-късно Игуаин се размина с топката на метър от вратата след центриране от ъглов удар.

Три минути преди края Вилиан отправи хубав удар, но Патрисио направи отлично спасяване. Вратарят обаче не успя да се справи с удар на Еден Азар в 92-ата минута. Тогава белгиецът насочи прекрасно топката в левия ъгъл с далечен изстрел, но стражът можеше да реагира и по-добре.

Балотели пред завръщане в Серия А

Нападателят Марио Балотели е пред завръщане в Серия А

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман