3. Челси изхвърли Лестър от Купата на Лигата след трилър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси изхвърли Лестър от Купата на Лигата след трилър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шест гола, продължения и червен картон видяха зрителите на "Кинг Пауър Стейдиъм"

Лестър и Челси създадоха истински екшън в третия кръг за Купата на Лигата в Англия.

Лондончани победиха 2:4 след продължения, като до 50-та минута изоставаха с 2:0.

Шампионите започнаха вихрено мача и в 17-та минута Шинджи Оказаки откри голмайсторската листа за вечерта.

В 34-та отново той удвои аванса на домакините, които изглеждаха сигурни победители с по-добрата си игра.

Точно преди почивката, Гари Кейхил върна едно попадение, след точен удар с глава при корнер.  Четири минути след полувремето Сезар Азпиликуета подсигури частичния обрат след уникален гол. Топката стигна до защитника на Челси малко извън наказателното поле и от воле той едва не скъса мрежата зад Рон-Роберт Цийлер.

В последната минута на редовното време Марчин Василевски обрече отбора си на провал, след като остави Лестър с човек по-малко. Той получи втори жълт картон и бе пратен към душовете преждевременно.

Веднага след началото на продълженията, Сеск Фабрегас удари на два пъти Лестър между 92-та и 94-та минута, с което на практика обезмисли оставащите 26 добавени минути.

Ямал ще играе с номер 10 за Испания

Признание за тийнейджъра в предстоящите мачове от Лига на нациите

Нагелсман: Повечето мачове ще изискват по-дълги паузи между турнирите

„В НБА играят около 85 мача, но след това имат дълга почивка", посочи германският селекционер